Герман та Володимир Фісталь розіграли 2 млн маріупольської лікарні на апарати для фібриляції

Герман та Володимир Фісталь

Фарм-мафіозі часів Януковича Герман та Володимир Фісталь розіграли ще 2 мільйона маріупольської лікарні на апарати для фібриляції. «Обласна лікарня інтенсивного лікування м. Маріуполь» 6 жовтня за результатами відкритих торгів замовила ТОВ «Глобалмедгруп» апаратуру для підтримування фізіологічних функцій за 1,69 млн грн.

Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Придбано п’ять дефібриляторів Lifepak 20е вартістю 319,34 тис грн/шт. ,та один асинхронний серцевий стимулятор Esophageal за 99,93 тис грн. У ціну договору входить вартість доставки, яка має відбутись протягом трьох місяців з дня отримання попередньої оплати. Термін гарантійного обслуговування товару становить 12 місяців.

Зауважимо, що на ринку можна знайти дефібрилятори Lifepak 20е за схожою ціною у 290 тис. грн (у перерахунку по нинішньому курсу).

У торгах взяли участь лише дві фірми – «Медгарант» та «Глобалмедгруп». Жодна з компаній протягом аукціону не знижувала первинних цінових заявок, «Глобалмедгруп» переміг з пропозицією дешевшою на 0,17%, або на 3 тис грн.

Засноване на початку 2014 року «Глобалмедгруп» належить Майї Кліщевській, прописаній у селі Чубинське Бориспільського району на Київщині. Директором є сестра Кліщевської – Емма Гук. Уже в перший рік існування фірмі вдалось отримати замовлення від Міноборони на поставку апаратів штучної вентиляції легень вартістю 3,24 млн грн. А за підсумками 2015-2016 років компанія отримала держзамовлень на суму 175 млн грн.

Із судового реєстру відомо, що підприємство було фігурантом в кримінальному провадженні щодо зловживання службовим становищем посадовцями Департаменту охорони здоров’я Київської ОДА та ТОВ «Білімед» на закупівлі медобладнання. Під час обшуку «Білімеду», слідчі виявили оборотно-сальдові відомості та печатку «Глобалмедгруп».

«Медгарант» зареєстроване на мешканця Києва Олександра Островського, керівником є Ольга Кривокобильська. З початку року ТОВ «Медгарант» взяло держпідрядів на суму 280 млн грн. Контактний номер телефону «Медгаранту» – 0445851070, використовує також підприємець Юрій Глевич, на рахунку якого 9 замовлень від бюджетників вартістю 850 тис. грн (в основному надавав послуги з ремонту медобладнання).

«Глобалмедгруп» і «Медгарант» належали до групи братів Германа та Володимира Фісталів. Їм підконтрольна і згадана «Білімед».

В Україні хворі на ниркову недостатність приречені на неминучу загибель, в той час як корумповані фармацевти продовжують наживатися на людському горі. Народний депутат Олександр Кодола розповів про «монополістів» на ринку медичних препаратів, життєво необхідних при важкої хвороби нирок, під час виступу з трибуни Верховної Ради. Політик закликав Антимонопольний комітет і антикорупційні органи розібратися з компаніями, які відкрито можна назвати «фармацевтичної мафією». Як повідомляє «Українська правда», Кодола розповів як працюють ділки, нехтуючи життями людей заради власної вигоди. У корупційних схемах виявилися задіяні компанії народного депутата Тетяни Бахтєєвої і її багаторічних партнерів – Володимира і Германа Фісталь.

За словами Олександра Кодоли, «фармацевтична мафія» завищує ціни і наживається на держзакупівлі витратних матеріалів для гемодіалізу. «Людей, хворих на хронічні захворювання нирок, у нас на обліку – близько 0,5 мільйона, 5 тисяч з них знаходяться на гемодіалізі. Станом на 1 січня в Україні працює понад 90 центрів, де проводять гемодіаліз », – зазначив депутат, уточнивши проте, що центри по діалізу переповнені, а фінансування на допомогу всім хворим не вистачає.

На сьогоднішній день в неофіційній черзі на процедуру гемодіалізу знаходиться близько 7-8 тисяч осіб, але ж вона необхідна хворим на ниркову недостатність як повітря. В результаті більшість з них не доживає до своєї черги на отримання такої важливої ​​процедури, оскільки потрапити в відділення гемодіалізу можна тільки в тому випадку, якщо один з пацієнтів, які отримують замісну ниркову терапію, вмирає.

При цьому держава витрачає «рекордні кошти» – понад 1 мільярд гривень лише на закупівлю витратних матеріалів для гемодіалізу. За словами Кодоли, «лише 20% страждають від ниркової недостатності і потребують гемодіалізу, можуть отримати за рахунок держкоштів цю життєво необхідну процедуру», в той час як основні суми осідають в кишенях корумпованих чиновників.

Так, головною причиною такого стану речей є абсолютна монополія на ринку гемодіалізу декількох компаній, які за великим рахунком захопили і поділили цей «ласий шматок» між собою. Нескладні обчислення і аналіз ринку держзакупівель і витратних матеріалів для гемодіалізу, дозволяють прийти до висновку, що в Україні пустила коріння так звана фармацевтична мафія. На думку політика можна з упевненістю стверджувати, що ця мафія причетна до всіх закупівель ліків і виробів медичного призначення, і це не буде перебільшенням.

У монополізували ринок ділків є свої відпрацьовані схеми. Зокрема, в процедурах державних закупівель для гемодіалізу в 99% виграють дві групи компаній. Вони просто диктують державі свої ціни, які вдвічі-втричі вище, ніж в європейських країнах. На обличчя «всі ознаки багатомільярдної корупції». А люди продовжують помирати, просто тому що просто не можуть заплатити за своє лікування. Продажні чиновники ж висмоктують усі соки з держави, наживаючись на держзакупівлі.

«Я вимагаю від Антимонопольного комітету та Міністерства охорони здоров’я усунути порушення чинного законодавства, створити прозору конкурентне середовище, щоб забезпечити максимально можливу економію бюджетних коштів», – заявив він, зазначивши, що зараз проходить круглий стіл, де політики намагаються знайти шляхи вирішення проблеми, що склалася.

«Я закликаю Антимонопольний комітет зайняти жорстку позицію, влаштувати розслідування і припинити порушення чинного законодавства. Відповідні звернення ми відправили в усі антикорупційні органи, в Антимонопольний комітет, до Міністерства охорони здоров’я. Я вірний, що спільними зусиллями ми не дамо збагачуватися на здоров’я українців », – сказав Кодола.

Слід зазначити, що гемодіаліз – це апаратне очищення крові. Зазвичай цю функцію в організмі виконують нирки, проте люди з нирковою недостатністю повинні раз в кілька днів проходити гемодіаліз, щоб вижити.

Тетяна Бахтєєва і «розпил» бюджетних коштів в інтересах своїх компаній

Як раніше писав First Truth & Transparency Committee (http://www.fttc.com.ua), в схемі розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах були задіяні чиновники, які мають відношення до депаратменту охорони здоров’я при «кураторства» чиновників з департаменту місцевого самоврядування та децентралізації , і департаменту регіональної політики КМДА. Як «партнерів» були задіяні фірми, близькі до Тетяни Бахтєєвої і братам Фісталь.

«Брати Фісталі»: як Володимир Фісталь і Герман Фісталь заробляли мільйони на корупційних схемах

Герман та Володимир Фісталь

Як раніше писав First Truth & Transparency Committee, в схемі розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах були задіяні чиновники, які мають відношення до депаратменту охорони здоров’я при «кураторства» чиновників з департаменту місцевого самоврядування та децентралізації, і департаменту регіональної політики КМДА. Як «партнерів» були задіяні фірми, близькі до Тетяни Бахтєєвої і братам Фісталь.

Як неодноразово повідомляли ЗМІ, в дійсності монопольне право рішення тендерних та інших питань в галузі охорони здоров’я, зокрема і по темі гемодіалізу, належить народному депутату від «Опозиційного блоку» Тетяни Бахтеєвої та її давнім партнерам Володимиру і Герману Фісталь. Брати Фісталі і Бахтєєва і раніше були помічені в численних корупційних схемах в питаннях «розпилу» бюджетних коштів в інтересах своїх приватних компаній. «Зав’язані» на гарячому приватні комерційні структури знаходяться в списку з 22 підприємств, безпосередньо або побічно пов’язаних з братами Фісталь. Останні постійно займаються поставками медичного обладнання та витратних матеріалів на централізований і регіональний сегменти ринку бюджетних закупівель України.