Куди веде Карпати аферист Іван Кошеля?

Іван Кошеля

Неодноразово читачі присилали нам листи з проханням розібратися із таємничою вирубкою дерев та іншими правопорушеннями у ДП клінічного санаторію «Карпати». Коли листи стали вже систематичними, ми не могли відмовити і зацікавилися темою.

Сам санаторій з першого погляду здається просто раєм. Знаходиться він у одноіменному селі Мукачевського району – Карпатах. Відомий своєю історією та красою природи на території закладу.

У повідомленні Василя Шетелі на сайті Санаторію у розділі «Преса» зазначено: «Санаторій «Карпати» розташований у мальовничому лісопарку урочища Берегвар, у долині ріки Латориця, на висоті 210 метрів над рівнем моря. Функціонує з 1945 року. Прикрасою санаторію є палац графа Фрідріха Шенборна кінця XІX століття.Він оточений чудовим дендропарком із декоративним озером у центрі.»

За перевіреними даними, нині очолює заклад кандидат медичних наук, заслужений лікар України, магістр державного управління Кошеля Іван Іванович. Там же на сайті сказано: «з його приходом зроблено таки чимало, і це величезне господарство треба тримати в належному стані: там підремонтувати, там замінити, та ще там щось потрібно щось нове збудувати. А це все потребує грошей, і немалих. Та Іван Іванович їх знаходить. У ДП «Клінічний санаторій «Карпати» ліжковий фонд становить 486 одиниць, і заклад завжди переповнений».

Та чим більше ми поглиблювались у тему, тим швидше перше враження втрачалось. Окрім рекламних повідомлень та самого офіційного сайту Санаторію просто неможливо знайти хоч краплину позитивної інформації, адже реальні відгуки відпочиваючих з ними якісно різняться.

Ми шукали на різних ресурсах, але не знайшли жодного позитивного коментаря від пацієнтів, більше того – відпочиваючі скаржаться не просто на відсутність комфортних умов та неякісне харчування, а на просто не допустиме ставлення персоналу.

За їх словами, персоналу, а тим паче Голові закладу абсолютно немає діла до того, що коїться в санаторії. Відсутність вже оплачених послуг, запізнення на півгодини і більше лікарів на процедури, нецензурна мова, нетверезий стан та багато інших «пристрастей» – це, виявилось, ще тільки початок. Крім того, сказано у коментарях, за невідомих причин санаторій майже пустує, але путівку дістати буквально неможливо.

 

Одна з відпочиваючих, Леся, розповіла свою історію. Вона приїхала до санаторію «Карпати» з маленьким сином. Заздалегідь заброньований та оплачений номер виявився зайнятим, а «ввічлива» адміністратор змушувала їх чекати всю ніч на вулиці, обіцяючи, що вранці все зміниться. Звісно, жінка підняла скандал і їх впустили. Та й вранці номер залишився зайнятим, а матір з сином, хворим на астму та хронічний бронхіт, поселили в кімнату, де навіть постіль мокра від великого рівня вологості повітря та дикого холоду в кімнаті.

Хто має відповідати за все, що коїться в закладі? Вірно, головний лікар. Але він не може… Йому ніколи…

За повідомленнями читачів, ми дізналися, що Кошеля Іван Іванович замість зацікавлення у ремонті закладу, нормальній працездатності та ввічливості персоналу і, звісно, високому рівні обслуговування відпочиваючих займається встановленням продовольчих кіосків та вирубкою лісу у парковій зоні, яка, до речі, є пам’яткою культури.

За багатьма джерелами, працівники, зрубивши дерева, знищують і пеньки, щоб «замести» сліди. Їх або спалюють, або просто прикидують землею та листям. Читачі розповідають, що бачать вал і вирубку дерев то глибоко в лісі, то вже на санаторній території.

Навіщо навмисне руйнувати спадщину історії і культури та чим взагалі займається керівник санаторію «Карпати»?

Ми знайшли цікавий збіг: житель Сваляви, що близь санаторію, Кошеля Олександр Івнович – не просто однофамілець, але й по-батькові має спільне. Чи то син, чи то брат голови санаторію, за збігом обставин, займається лісозаготовлею та перепродажем деревини, має повноваження для будівництва жилих та нежилих приміщень.

Чи не міг Головний лікар домовитися з родичем та на благо родини продати природнє і безкоштовне для нього багаття?!

За інформацією досьє, Кошеля Іван Іванович є лише керівником (головним лікарем) та підписантом «Клінічного санаторію «Карпати», але дійсним власником значиться Закрите Акціонерне товариство лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця». Це дає підстави стверджувати, що на будь-яку тіньову діяльність на території санаторію він не має жодних повноважень. Та це не заважає йому вирубати ліс і встановлювати продовольчі «кіоски».

А от за декларацією, Кошеля Іван Іванович – не просто головний лікар, а цілий «земельний магнат». На нього та його найближчих родичів задекларовано більше 112 718 кв.м. земельної та іншої власності.
Був би це один шматок, питань би не виникало, адже сімейною справою може бути обробка поля чи ферма. Але задекларовані ділянки геть малі для такої роботи і знаходяться у різних містах і селах Західної України.

Ось лише «краплинка з моря» усієї земельної власності головного лікаря санаторію «Карпати».

Складається враження, що пан Іван навмисне змовився з родичем, аби зрізати ліс, побудувати на своїх ділянках житлові та нежитлові будівлі, продати їх за кругленьку суму або зробити такі ж санаторії. А що? Треба ж якось виживати на пенсії, котра вже не за горами!

Це лише один із варіантів розвитку ситуації і, можливо, найпростіший. Ми не знаємо його планів, але одне знаємо точно: людині, яка не знайома із мораллю, не любить людей, плює на спадок архітектури і культури та на свої обов’язки, котра не розуміє, як має виглядати профілактично-лікувальний заклад, не місце на керівній посаді санаторію!

Наполегливо просимо правоохоронні органи звернути увагу на це беззаконня та повернути Україні її історію, а людям – нормальний відпочинок і відповідне лікування.