ЛЬвівському водію, який збив дитину,дали 5 років тюрми

Водій маршрутки збив дитину навесні.

У вироці суду, оприлюдненому 30 серпня, вказано, що смертельний випадок стався 20 березня о 17:20 цього року. У судовому засіданні 59-річний водій розповів, що того дня він їхав автобусом «Богдан», що належить ТзОВ «Міра і К» по маршруту вулицею Величковського.

Приблизно за 30 метрів, поблизу будинку №7, він побачив групу дітей, віком близько 10-11 років, які стояли та розмовляли між собою. Троє з них стояли на тротуарі, ще одна перебувала на проїжджій частині та була обернена спиною до дороги. Вона розмовляла з подругами, а її поведінка свідчила, що дівчинка не збирається переходити дорогу.

Тоді водій вирішив об’їхати її та повернув уліво. Однак на зустріч йому рухався автомобіль, це відволікло його увагу від групи дітей. Він хотів уникнути зіткнення з транспортним засобом. Здійснюючи такий маневр, водій збив дівчинку, яка почала переходити дорогу. Від отриманих травм дитина загинула на місці події.

Водій просив суд суворо його не карати, оскільки він щиро кається у вчиненому та попросив вибачення у батьків дитини.

У вироці суду не зазначено, яка саме маршрутка збила дівчинку, однак, як раніше повідомлялось, аварія трапилась за участю маршрутки №11. 59-річний водій збив школярку, яка переходила дорогу та розмовляла по мобільному телефону.

Батьки ж загиблої дитини просили суд позбавити чоловіка водійських прав на максимальний термін. Вони також зазначили, що родичі водія просили у них вибачення та хотіли відшкодувати завдану їм шкоду. Однак від такої пропозиції батьки відмовились.

При винесенні вироку суд також врахував, що водій є інвалідом 3-ої групи, за місцем проживання характеризується позитивно, на обліку в психіатра чи нарколога не перебуває, вперше притягується до кримінальної відповідальності. Обставиною, що обтяжує покарання, є вчинення злочину щодо малолітньої особи.

Таким чином суддя Ірина Зима визнала водія винним. Йому признали п’ять років ув’язнення та на три роки позбавили права керувати транспортними засобами.

  • У строк відбування покарання також зарахували 35 днів, які водій провів під вартою у межах обраного йому запобіжного заходу. Окрім того, водій має заплатити 8,5 тис. грн у дохід держави за проведені експертизи. Автобус, на якому водій вчинив ДТП, мають повернути перевізнику – ТзОВ «Міра і К».