З 2 до 28 липня відбуватиметься виставка Петра Сметани «Ефемерні ландшафти» у мистецькій галереї «Зелена канапа».

Ефемерний ланшафт – це продовження у Львові живописного проекту, котрий був представлений в рамках «Kyiv Art Week 2019».

«Живучи у транзитній країні в перебіжний період свого розвитку, почуваєш себе відповідно. З присутнім відчуттям тимчасового доводиться співіснувати. Це вибиває з-під ніг фундамент, який би мав лягти в основу нашої сучасної світобудови. Чи одноразовість насправді нищить відповідальність за вчинки, які творяться, і думки, які висловлюємо? Немає потреби в добротності виконання, немає віри в те, що об’єкти створені в актуальний час, мають прожити довше, аніж термін їх придатності.»- пояснює автор.
Львівський художник Петро Сметана здійснив свою першу персональну виставку в галереї Зелена канапа 2010 року. Через різні впливи і внутрішні пошуки Сметана еволюціонував у яскраву творчу одиницю загальнонаціонального масштабу.Поступово його стилістика стала мінімалістичною. Він як віртуозний скульптор позбавився всіх зайвих деталей, але на полотні.
Ідея творчості Петра Сметани стала філософсько-актуальною. І сьогодні його можна назвати ліриком урбаністичного пейзажу. Поступово тема життя міста з його традиціями, із відчуттям що все минає, все тільки мить – тлінне і таке тендітне, все потребує його фіксації. І водночас, відкидання ностальгії, спрямованість думок до  майбутнього, що передбачає збереження основ – стали його неповторним стилем.
У сьогоденні має місце мимобіжне сприйняття баченого ландшафту уявного майбутнього, без можливості зупинки, щоб подивитися навколо. Швидкі зміни і швидкість прийняття рішень часто не дають достатнього часу для аналізу того, що відбулося. Рухаючись транзитом до ефемерної точки, ми просто дивимося, роблячи спроби рухатися швидше.