Одеська бібліотека збирає цифрову колекцію книжкових пам’яток

Одеська національна наукова бібліотека активно включилася в створення своїх електронних ресурсів шляхом оцифровки власних фондів.

Дуже багато документів вже втратили свої властивості, їх просто не можна видавати користувачам. А після оцифровки є можливість обробити текст, відновити «згасаючі» написи, пошкоджені місця, в результаті отримати повноцінне видання в електронному вигляді і надати його користувачеві.

26 вересня 2019 року відбудеться презентація нового ресурсу «Скарби України: цифрова колекція книжкових пам’яток в фонді Одеської національної наукової бібліотеки».

Це вже другий проект, який втілює бібліотека під егідою Міністерства культури України за сприяння Українського культурного фонду – державної установи, створеної в 2017 році з метою сприяння розвитку національної культури і мистецтва в країні, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального і духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір.

Перший проект «Старовинна гравюра – національне надбання України», вже був здійснений в 2018 році. Він сприяв введенню в науковий обіг гравюр XVI-XIX ст. майстрів з Англії, Італії, Нідерландів, Німеччини, України, Франції, що зберігаються у фонді ОННБ. Одеситів чекає продовження.