Президент України – про пожежу з загибеллю людей в одеському готелі

На трагедію в “Токіо Стар” відреагував президент України Володимир Зеленський. Зокрема, він написав про це на своїй офіційній сторінці в ФБ.

“Одеса. «Токіо Стар». Уночі ми втратили вісім людських життів. Десять людей постраждали, четверо з них – у критичному стані. І це не через війну та обстріли. А через злочинне недбальство та ігнорування елементарних норм протипожежної безпеки, через зверхнє ставлення до людського життя. Цьому буде покладено край. Відповідатимуть не лише безпосередні винуватці пожежі. Відповідатиме Вадим Чорний, власник так званого готелю. Особисто простежу, щоб покарання відповідало нормам закону та вимогам справедливості. Адже не можна ставити власний прибуток вище за людські життя. Мої щирі співчуття рідним і близьким загиблих.
Дякую рятувальникам і поліції. Окреме спасибі одеситу, який прихистив урятованих постояльців цього «готелю»”.

Як відомо, економ-готель перебував в переобладнаному трамвайному депо. Номери були крихітні, багато – без вікон. За словами постояльців, вони прокинулися не від сигналу пожежної сигналізації, а від стуку в двері. Чи була сигналізація взагалі і в якому стані – з’ясує слідство. Поки ж в ЗМІ з’явилася інформація з посиланням на ДСНС, що в липні цього року повинна була відбутися перевірка готелю. Однак вона не відбулася через те, що його власник відмовився допустити перевіряючих до будівлі.

За фактом пожежі в готелі відкрито кримінальне провадження. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. Постояльці готелю тимчасово розміщені в автобусах, виділених мерією.

З’явився коментар господаря готелю Вадима Чорного. Він сказав:” Відбулася катастрофа. Якщо буде встановлена ​​будь-яка вина з нашого боку, ми будемо нести повну відповідальність, я в першу чергу».

Поки ж в будівлі працюють слідчі, експерти поліції і ДСНС. Рух трамваїв, зупинений через пожежу в будівлі, що знаходиться по сусідству з депо, налагоджено. Постраждалим, доставленим до лікарні, надається допомога.