На морі все спокійно: повторні проби води виявилися задовільними

6 серпня 2019 в Одеській обласній державній адміністрації відбулася нарада з розгляду результатів лабораторних аналізів проб води, взятих у районах деяких пляжів області.

Так, згідно з результатами дослідження відібраних проб в районі пляжів м. Южне, с. Нова Дофінівка, с. Крижанівка та «Лузанівка» Державною екологічною інспекцією Кримсько-Чорноморського округу було виявлено перевищення нормованих значень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин. Дослідження проводила екологічна інспекція Кримсько-Чорноморського округу в кінці червня 2019 року.

Під час наради представники Головного управленія Держпотребслужби в Одеській області та державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» підтвердили, що за результатами їх перевірок стан води на тих же пляжах відповідає нормам.
Представниками Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу також було підтверджено, що за підсумками повторних досліджень в районі пляжів м. Южне, с. Нова Дофінівка, с. Крижанівка та Лузанівка (м. Одеса) стан води відповідає всім вимогам.

За результатами наради структурним підрозділам обласної державної адміністрації надано протокольне доручення підготувати звернення до Міністерства екології та природних ресурсів України щодо прискорення розробки та затвердження порядку відбору проб морської води, актуалізувати гранично допустимі концентрації та орієнтовні допустимі рівні шкідливих речовин у воді, передбачити проведення аналізу проб води незалежними ліцензованими лабораторіями і щоденне проведення вимірювань фонового рівня забруднення морських вод з постійним розміщенням інформації у відкритих джерелах.