Михайло Партікевич та афера трьох Ігорів: Згурова, Буркінського, Учителя

Одеський апеляційний адміністративний суд 15 серпня уклав угоду з ТОВ «РД-Строй СУ-2» про реконструкцію за 119,49 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У 2016 році фірма виграла торги на реконструкцію нежитлових будівель по проспекту Гагаріна, 19-21 за 73,13 млн грн. Це П-подібні корпуси і контрольно-пропускний пункт колишнього військового містечка, передані Державній судовій адміністрації Кабміном. Згодом через зміну проекту первинний договір розірвали з оплатою 23,93 млн грн.

У 2017 році «РД-Строй СУ-2» без торгів для сумісності отримала на цей самий об’єкт за скоригованим проектом 75,92 млн грн., з яких зрештою виплатили 34,51 млн грн.

Нині ж проект знову змінили, бо знадобилося додаткове укріплення окремих будівельних конструкцій. Крім того, комплекс треба підключити до міських інженерних мереж, адже військова частина, до мереж якої він був підключений раніше, вже розформована.

Замовник в обґрунтуванні переговорної процедури посилався на висновок Одеської державної академії будівництва та архітектури, що заміна підрядника сповільнить будівництво і спричинить технічні проблеми, пов’язані із завершенням реконструкції, експлуатацією та обслуговуванням, що неприпустимо через сезонність деяких робіт.

За нинішнім договором, реконструкцію мають завершити до кінця 2019 року.

Підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Отже, суд уже витратив на комплекс 58,45 млн грн., а тепер планує витратити без відкритих цін ще вдвічі більше – 119,49 млн грн., що разом складе 177,94 млн грн.

Фірмою «РД-Строй СУ-2» із села Фонтанка під Одесою керує Костянтин Лебзяк, а засновниками є одеський адвокат Михайло Партікевич і ТОВ «Рів’єра Девелопмент» Юрія Герасимова та Дмитра Ковбасюка.

Партікевич – бізнес-партнер Ігоря Згурова, Ігоря Буркінського та президента ПАТ «Одесагаз» Ігоря Учителя.

Ковбасюк у 2015 році пройшов у Лиманську (Комінтернівську) райраду Одеської області за списком «Відродження». Від цієї ж партії Учитель пройшов у депутати Одеської облради, де раніше представляв Партію регіонів. За матеріалами – Nashigroshi.org