В Одесі боряться з дитячим жебракуванням

23 липня 2019 року в одеській мерії відбулося засідання Координаційної ради з питань сімейної політики, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Засідання пройшло під головуванням заступника Одеського міського голови Світлани Бедреги.

На засіданні були представлені результати роботи з подолання проблеми дитячого жебрацтва та трудової експлуатації в Одесі.

Зазначалося, що службою у справах дітей Одеської міської ради при взаємодії з органами Національної поліції, співробітниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ведеться постійна робота щодо своєчасної профілактики, попередження та оперативного реагування на випадки бродяжництва та жебрацтва серед дітей.

З цією метою організовуються щотижневі профілактичні рейди по виявленню даної категорії дітей в місцях їх найбільшого скупчення: на вокзалах, ринках, пляжах, в центрі міста.

До проведення рейдів залучаються представники громадських організацій, Молодіжної ради при Одеському міському голові, а також співробітники департаменту муніципальної безпеки при проведенні даних профілактичних заходів на міських пляжах.

Так, за перше півріччя 2019 року були проведені 124 профілактичних рейди, в ході яких виявлено 38 дітей, які займалися випрошуванням. З огляду на тенденцію до збільшення фактів дитячого жебрацтва в літній період, в червні – першій половині липня було проведено 47 рейдів та виявлено 21 дитина зазначеної категорії.

За неналежне виконання батьківських обов’язків батьки дітей, які займалися випрошуванням, притягувалися до адміністративної відповідальності.