В Одесі успішно працює програма модернізації ліфтів

У 2016 році рішенням Одеської міськради була прийнята Міська цільова програма заміни, модернізації та диспетчеризації ліфтів у Одесі на 2016-2020 роки. На момент прийняття Програми в місті налічувалося 1518 ліфтів, які підлягають капітальному ремонту. Всього ж за три роки дії Програми виконано капітальний ремонт 1276 ліфтів.

З початку цього року виконані роботи по заміні 168 і модернізації 70 ліфтів. Ведуться роботи по заміні ще 26 ліфтів і модернізації 4. Всі нові ліфти комплектуються сучасним обладнанням: блоком частотного регулювання і контролю закриття і відкриття дверей кабіни ліфта, що забезпечує плавне закриття і відкриття дверей; блоком частотного регулювання і контролю руху ліфта, контролюючим роботу електродвигуна основної лебідки, що дозволяє збільшити термін його експлуатації. Також це обладнання дозволяє застосовувати електродвигуни меншої потужності. Це дає можливість економити електроенергію, зменшує навантаження на несучі елементи конструкції, запобігає ривки при запуску і зупинці, а також підвищує комфорт при користуванні ліфтом.

Купе кабін всіх модернізованих і замінених ліфтів обшиті антивандальним покриттям – металом з порошковим напиленням, яке служить хорошим захистом від механічних пошкоджень. Також кабіни оснащуються антивандальними лампами і металевими кнопками, які неможливо підпалити або витягнути з панелі. У всіх ліфтах встановлені дзеркала і поручні, обрамлення ліфтів оснащено світловими табло.

Тривають роботи з диспетчеризації ліфтів. З червня диспетчерський зв’язок налагоджен в 84 ліфтах. Всього з початку реалізації Програми диспетчеризацію пройшли 1043 ліфта. Якщо робота по заміні та модернізації ліфтів триватиме на такому ж рівні, то до кінця дії Програми ліфтової парк міста буде повністю оновлено. Про це повідомляє прес-служба Міськради.