На Львівщині вандали обмалювали старовинну каплицю

Ця каплиця була збудована у першій половині 17 ст. і є пам’яткою архітектури національного значення, повідомляє Zaxid.net

В смт Підкамінь, що у Бродівському районі на Львівщині, в ніч на суботу, 20 липня, вандали обмалювали фарбою двері та хрест каплиці св. Параскеви П’ятниці ПЦУ.

Судячи з фото, які вранці 20 липня опублікував настоятель парафії каплиці о. Степан Періг, вандали облили жовтою фарбою двері, поріг каплиці, та хрест, встановлений на її подвір'ї. Подекуди тією ж фарбою намалювали хрести, а її залишки розлили по подвір'ї.

 

фото Степана Перог

Речниця ГУ Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська повідомила, що бродівські поліцейські уже розслідують це випадок. Справу кваліфікували як хуліганство (ч. 1 ст. 296 ККУ).«Оскільки майно церкви не пошкоджено, то справу кваліфікували як хуліганство. Слідчо-оперативна група працює на місці події, звідти вилучили зразки фарби та банку з-під неї. Ведеться розслідування», – сказала Світлана Добровольська.

 

Якщо поліція знайде винуватця, йому може загрожувати до 17 тис. грн штрафу або до 6 місяців арешту або ж обмеження волі на термін до 5 років.

Як пише місцеве видання "Відверто", селищний голова Богдан Бутинський вважає, що це цілеспрямований задум нехристиянської душі вандалів, які спеціально поглумилися над храмом, що належить до Православної Церкви України. Адже, поруч із церквою – велетенський закам’янілий пісковик Камінь-велет, гора Рожаниця та печерний храм дохристиянського періоду – у старину використовувалося як культове місце язичників.

Хоча в Підкамені, за словами селищного голови, якихось, образно кажучи, «сатанинських» угрупувань не має, проте такими могли бути заї’жджі.

Каплиця св. Параскеви П'ятниці в смт Підкамінь була збудована 1739-1741 рр архітекторами Анітоніо Кастелі та Каппоні (ім'я встановити не вдалося) у стилі пізнього барокко та є пам'яткою архітектури національного значення.