За Одеського губернатора більше не можна проголосувати у Facebook через фальсифікації

Інформація про це з’явилася сьогодні вранці на сторінці “Інституту розвитку громадянського суспільства 12”. Організатори голосування за майбутнього губернатора Одеської області опублікували пост, в якому заявили, що, судячи з усього, деякі кандидати накручували собі голоси за допомогою ботів.

Організатори надали скріншот, на якому видно, з яких сторінок голосували за деяких кандидатів (Михайло Лев, Ольга Квасницькому, Зоя Казанжи). Прекрасно видно, що левова частка голосів даних кандидатів накручена абсолютно порожніми сторінками без аватарок і друзів.

У підсумку пост з голосуванням був прибраний, так що поки проголосувати за майбутнього губернатора не вийде. Організатори заявили, що наступного разу вони будуть використовувати інші способи голосування, в яких фальсифікація неможлива.

Трохи дивує і кількість тих, хто проголосував за колишнього губернатора Максима Степанова. У використанні ботів його не викрили, але, по-перше, боти бувають різні, а, по-друге, в Фейсбук ходить інформація про те, що працівники сфери освіти обдзвонювали школярів та їхніх батьків і настійно просили проголосувати за любителя активістів Степанова.

Джерело: Кекс