Одеський аншлаг: німе кіно на Потьомкінських сходах

В рамках Х Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся грандіозний open-air показ на Потьомкінських сходах. Понад 15 тисяч глядачів прийшли подивитися картину «Козаки» американських режисерів Джорджа У. Хілла і Кларенса Брауна (1928) в супроводі симфонічного оркестру і хору.

Фільм, в основі якого – повість Льва Толстого про Терських козаків – знятий на знаменитій студії Метро-Голдвін-Майєр. Американські режисери змінили місце дії, але зате сцена написання листа турецькому султану ретельно відтворює картину Іллі Рєпіна «Запорожці».

Спеціально для зйомок фільму MGM вибудувала в Лорел-Каньйоні в Лос-Анджелесі село.

Автентичність костюмів і побуту, епічні сцени бою з справжніми каскадерскими трюками, мальовничі місця зйомок – все це створює у фільмі особливу атмосферу і вражає масштабностью. Головний герой – отаманський син – не хоче слідувати непохитному правилу «чоловік повинен воювати, а жінка – працювати» і відмовляється брати участь у війні. Його пацифістські погляди призводять лише до постійних жартів з боку товаришів і ледь не до розриву з коханою. Але саме він стає жорстким воїном і пліч-о-пліч воює з батьком проти турків.

Покази на Потьомкінських сходах стали вже традицією кінофестивалю, щорічно величезний зал для глядачів під відкритим небом збирає тисячі любителів німого кіно.