В Одесі знову запрацює планетарій

В Одесі на базі Обсерваторії ОНУ ім. І. І. Мечникова в парку Шевченка запрацює відновлений міський планетарій.

Рік тому одесити зібралися в Обсерваторії в парку Шевченка, щоб подивитися Місячне затемнення, а заодно зібрати грошей на відновлення міського планетарію. Затемнення відбулося, планетарій відновили, і вже завтра всіх бажаючих запрошують на побачення під зоряним небом.

Попередній планетарій знаходився в приміщенні Свято-Пантелеймонівського собору, він працював з 1961 по 1990 роки. На території обсерваторії власного планетарію не було, його будували частково на кошти міського бюджету, однак грошей не вистачило. Довелося добирати краудфандінгом, допомогли хлопці з агентства космічних подій Belka & Strelka, які на торішньому STAR FEST зібрали суму, необхідну для закінчення ремонту.

У тестовому режимі планетарій заробив ще з зими, туди водили школярів на екскурсії. На даний момент Планетарій вже готовий до відкриття.

Самий космічний фестиваль цього літа STAR FEST 2019 буде присвячений приватному місячним затемненню і 50- річного ювілею першого польоту людини на Місяць.

Протягом трьох днів в компанії астрономів і любителів космосу гостей чекає насичена програма:
Спостереження планет Сонячної системи, зірок, а також затемнення Місяця, космічні лекції; кінопокази в планетарії, квести, майстер-класи для дітей, серія лекцій про космічній гонці з нагоди ювілею першого польоту на Місяць.

На центральній площі обсерваторії будуть встановлені телескопи і кожен гість фестивалю зможе насолодитися видами зоряного неба під керівництвом досвідчених астрономів.

Вхід – 100 гривень з людини, дітям до 6 років – безкоштовно.

Всі кошти підуть на створення космічного комплексу в астрономічній обсерваторії, що включає в себе не тільки планетарій, а й музей, оглядові та лекційні майданчика.