Аграрний університет: суд став на бік Брошкова

Понад рік тому в Одеському державному Аграрному університеті пройшли відповідно до нової редакції Закону України «Про вищу освіту» вибори ректора. Йшли вони в два тури з чотирма претендентами.

У першому турі чинний ректор Сергій Корлюк, який керував вузом 22 роки, отримав 115 голосів. Доктор ветеринарних наук Михайло Брошков – 91 голос. Два кандидати – Ігор Різнічук та Ірина Іщенко – 15 і 10 голосів відповідно. В результаті до другого туру вийшли Сергій Корлюк, який набрав за підсумками голосування 97 голосів і Михайло брошки (140 голосів). Відповідно до протоколу від 26 квітня 2018 роки вибори виграв Михайло Брошков.

Однак Корлюк став оскаржувати в суді результати виборів. До суду подав і Брошков. Корлюк стверджував, що Брошков взагалі не мав права брати участь у виборах через питання до його стажу роботи на керівній посаді. А Брошков просив визнати вибори такими, що відбулися і зобов’язати Міністерство освіти і науки підписати з ним контракт.

Поки вони судилися, обов’язки ректора виконувала Олена Коваленко – доцент, працює в цьому ж вузі.

За рік позов Корлюка дійшов до Верховного Суду. В результаті рішення було прийнято не на користь екс-ректора. Професор, доктор ветеринарних наук Михайло Брошков з 16 липня цього року призначений ректором Одеського державного Аграрного університету терміном на 5 років – до 15 липня 2024 року.