Колектив Одеського Національного медуніверситету звернувся за допомогою до Президента

До Президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністру Володимира Гройсмана, а також керівництва профільних міністерств і Одеської області звернувся колектив Одеського Національного медуніверситету.

Пов’язано це з наявним порушенням конституційного права на безкоштовну вищу освіту, оскільки Міністерство охорони здоров’я не виділила вузу місця для бюджетного навчання – за держзамовленням.

Тобто навіть пільговики – інваліди, сироти, діти учасників АТО (не кажучи вже про талановитих дітей з малозабезпечених сімей) позбавлені цього року можливості безкоштовно навчатися в ОНМедУ.

Причина цього, з точки зору авторів листа, бажання в.о.міністра охорони здоров’я Уляни Супрун ліквідувати Одеський медуніверситет в силу того, що її не влаштовує нинішнє керівництво вузу.

З цим пов’язані і багатомісячні затримки виплат заробітної плати співробітникам і стипендій студентам. У даній ситуації через конфлікт на рівні керівництва міністерства і керівництва вузу страждають тисячі людей – студенти, викладачі, співробітники університетських клінік. Вже не кажучи про те, що і тут – в наявності порушення і Конституції України, і КЗпП.

У заснованому в 1900 році державному вузі, що є базовим по отриманню медичної освіти для ряду південних регіонів України, попередню п’ятимісячну затримку виплат позначили, як «голодомор від Супрун». В даний час знущання над медиками триває. Без зарплати і відпускних – співробітники університетських клінік, у яких відпустка – традиційно в літню пору.

“Порушення ряду законів України в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун неприпустимі. Україна повинна виконувати зобов’язання перед громадянами, викладені в Конституції і Законі «Про вищу освіту”, – підкреслюють автори листа і просять вирішити питання про виділення місць за держзамовленням для прийому студентів на бюджетну форму навчання.