“Порошенко хоче продавати Росії цукерки, Зеленський серіали, Кучма – труби”: Білецький

Мінський формат чітко задає траєкторію – на федералізацію, введення бойовиків у правове поле та окупаційні адміністрації.

Логіка підказує, що саме за це буде виступати Кучма – один з батьків-засновників творців Мінська, а нині новопризначений переговорник від України. 

Володимир Зеленський сьогодні не лише представив Леоніда Кучму, а й анонсував мирний план. Що вже варто сказати з цього приводу: цей план з'являється акурат після заяви спікера Держдуми Валентини Матвієнко про необхідність розпочати відносини між державами з чистого аркуша. Українка за походженням, Матвієнко у березні 2014-го особисто ставила на голосування звернення Володимира Путіна щодо застосування російських військ в Україні. Сьогодні на погоджувальній раді вже в українському парламенті саме на Матвієнко послалася Юлія Тимошенко, дорікаючи Раді небажанням допомагати новому президенту в мирних домовленостях. Схоже, закулісні неформальні домовленості вже відбуваються. 

Що є предметом таких домовленостей, нам ще не відомо. Нові домовленості – це старі граблі, які вже погіршили в 2014-2015-у стратегічне становище України. Навіть у стані анабіозу Мінськ розкладав як ситуацію на Донбасі, так і ситуацію в країні загалом. На Донбасі було законсервовано закриті самопроголошені режими, керовані Росією, а на підконтрольній території підняли голови сепаратисти та проросійські політики. Наростивши у партнерстві з Порошенком потужні медіа-ресурси, прямі російські агенти скеровують громадську думку у руслі домовленостей з Росією будь-якою ціною. У цьому їх кровний бізнес-інтерес.

Українська влада ще в 2014-у повинна була апелювати до Будапештського меморандуму, а не встрягати в небезпечні договорняки з Росією. Їй є чим купити кожного з українських переговорників. Порошенко хоче продавати Росії солодощі, Зеленський – серіали, Кучма – труби. Але їхній інтерес – не завжди співпадає з інтересом держави.

Існує загроза, що нові домовленості – це не просто старі граблі, це міна сповільненої дії під всю країну.

Зараз кожен патріот повинен вимагати від президента Зеленського відповіді на одне просте питання: в чому суть його нового мирного плану?

Якщо він не передбачає здачу територій, то здачу чого нам слід чекати?