В Одеську бібліотеку передали цінне зібрання книг про окупацію Одеси

Одеський музей Голокосту передав до фонду одеської Національної бібліотеки добірку цінних видань книг, в яких розповідається про історію окупації Одеси в 1941-1944 рр. і трагедії єврейського народу в ці страшні роки.

Всі книги були зібрані музеєм за роки своєї діяльності з 2009 року і надруковані за підтримки міжнародних організацій і небайдужих одеситів. Вони містять документальні факти і свідчення очевидців і учасників подій.

Автором видавничих проектів та упорядником всіх видань є директор музею, фахівець з дослідження Голокосту на території румунської зони окупації України в роки Другої світової війни, кандидат філософських наук, заслужений працівник культури України Павло Юхимович Козленко. Книжкові подарунки для ОННБ передала заступник директора музею – Софія Давидівна Швець, яка під час зустрічі з генеральним директором бібліотеки Іриною Олександрівною Бірюкової розповіла про видавничих проектах Одеського музею Голокосту.

Одна з книг колекції – «По інший бік риси. Історії порятунку »розповідає історії людей, врятованих під час Голокосту, і історії тих, хто ризикуючи власним життям і життям своїх рідних, рятував невинних, приречених на смерть людей тільки за те, що вони були євреями.

У книзі «Одеса. Документи і свідоцтва. 1941-1944 »відтворені хронології трагічних подій в житті нашого міста періоду окупації 1941-1944 рр. Ця книга майже не містить авторських коментарів, в ній – свідчення очевидців, документи з архівних фондів, бібліотек та інших соціальних інститутів.

Інформаційно-історичний довідник «Географія Катастрофи» – це унікальний масштабний проект, в якому вперше в повному обсязі будуть в хронологічному порядку зібрані і систематизовані історичні дані по кожному населеному пункту, із зазначенням всіх дат і місць злочинних акцій, скоєних румуно-німецькими фашистами проти єврейського населення на окупованих територіях в 1941-1944 рр. Автори проекту планують видати три частини довідника. У 2013 р завершена робота над першою частиною, яка містить матеріали про місця масових поховань і примусового утримання євреїв на територіях сучасних Одеської та Миколаївської областей України.

Книга «Герман Пинтя – торжество справедливості. Моє досьє »- познайомить читачів з однією з найцікавіших і загадкових постатей румунської адміністрації в Трансністрії – Германом Пинтею, колишнім мером окупованій Одеси з жовтня 1941 по березень 1944. Чому саме він став мером Одеси, його роль у знищенні єврейського населення міста, чому його не розстріляли разом з маршалом Іоном Антонеску, губернатором Георге Алексіану і ін., або не було засуджено до довічного ув’язнення.

Одеська Національна наукова бібліотека запрошує дослідників, істориків, краєзнавців, студентів і всіх, кого цікавлять матеріали про окупацію Одеси, трагедію українських євреїв – жертв Голокосту і подвиг тих, кого називають Праведниками народів світу, ознайомитися з новими виданнями в Одеській національній науковій бібліотеці.