Завтра одесити попрощаються з Євгенією Михайлівною Дембкою

29 червня 2019 року на 99 році життя перестало битися серце народної артистки України, Почесного громадянина міста Одеси, кавалера Ордена княгині Ольги Євгенії Михайлівни Дембської.

З 1953 року Євгенія Михайлівна зіграла на сцені Одеського академічного театру музичної комедії ім. М. Водяного понад 200 ролей, віддаючи весь свій талант і душевні сили улюбленій глядачеві, театру і учням.

Пам’ять про талановиту актрису, яка присвятила понад 70 років свого життя служінню Театру, Глядачеві і Одесі, назавжди залишиться в серцях вдячних одеситів.

Прощання з Акторкою відбудеться 1 липня в театрі музкомедії (з 11:00).
12:00 – вихід траурної процесії з театру.

З 12:30 – прощання і поховання на II Християнському кладовищі.

Євгенія Михайлівна Дембська народилася в Києві. Закінчила музичне училище (1939р.), вчилася в консерваторії (1939-1941 р.р.), Солістка Київського театру малих форм (1940-1945г.г.), виступала з Михайлом Водяним в концертах як солістка Львівської філармонії, в 1946 році стає одним із засновників Львівського театру музичної комедії.

Разом з театром в 1953 році переїздить до Одеси і всі наступні роки була провідною солісткою Одеського академічного театру музичної комедії. У театрі Е. Дембська зіграла близько 200 ролей у класичному і сучасному репертуарі – Мадлен («Фіалка Монмартру» І. Кальмана), Розалінда («Летюча миша» Й. Штраус), Мірабелла («Циганський барон» І.Штраус), Ганна Гловарі («Весела вдова» Ф. Легар), Жюстина («Жюстина Фавар» Ж. Оффенбах), Проня Прокопівна («За двома зайцями» В.Рождественський), Мадам Енно («На світанку» О. Сандлер), Карина («Мадемуазель Нітуш »Ф. Ерве), Місіс Хіггінс і Місіс Пірс («Моя прекрасна леді» Ф. Лоу), Голда («Скрипаль на даху» Дж.Бок), Фрау Шнайдер (“Кабаре”Д. кендер), Актриса («Бал в честь короля»), Жанна Корабльова («Акомпаніатор» О.Галін, спектакль Одеського академічного російського драматичного театру) і багато інших.

Актриса також успішно знімалася в кіно. Найпопулярніша кінороль – Лариса (х/ф «Біла акація», 1958 р.). Глядачі і критика давно визнали Е.М.Дембскую одним з прославлених майстрів української сцени.

У 1960 році Е.М. Дембська було присвоєно звання заслуженої артистки України, в 2000 р – народної артистки України, у 2007 році – вона стала кавалером ордена Княгині Ольги III ступеня.

У 2010 році актриса відзначена Почесним знаком Одеського міського голови «Трудова слава».

За багаторічну плідну працю, вагомий особистий внесок у розвиток театрального мистецтва в місті Одесі, а також з нагоди святкування ювілею з дня народження Дембська Євгенія Михайлівна в 2011 році була відзначена Почесною відзнакою Одеського міського голови ім. Г.Г. Маразлі III ступеня.

З огляду на величезний внесок Євгенії Михайлівни Дембська в розвиток театрального мистецтва м.Одеси, а також широке визнання жителів міста, Одеська міська рада в 2013 році прийняла рішення про присвоєння їй звання «Почесний громадянин міста Одеси».