Гудзенко Віталій Іванович: як політичний хабарник та тушка отримував свої численні паї

Гудзенко Віталій Іванович

Пан тушка Гудзенко Віталій Іванович – природжений регіонал. Тим не менш, Віталію Гудзенко вдалося стати своїм у БПП через зв’язки.

Екс-регіонал, який тримає вдома 483 кілограми грошей, знову хоче потрапити в парламент. Віталій Гудзенко – народний депутат від 92 виборчого округу на Київщині — видатний політичний діяч на небосхилі Київської області. Кнопкодав і прогульник засідань — пише про нього авторитетне рух «Чесно». Алкоголік, і екс-регіонал, постачальник страусиних яєць безпосередньо на «царський стіл» в Межигір’ї — додають ЗМІ. За перемогу на окрузі за негласної підтримки «БПП», подейкують, Гудзенко в 2014 році «відвалив» $ 500 тис. На що він готовий в 2019-му?

Аби освіжити в пам’яті події тих далеких постреволюційних часів, нагадаємо кілька важливих деталей. Напередодні парламентської кампанії 2014 року проти власника фірми «Агро Лідер Україна» Віталія Гудзенка зі статком у $35 млн. Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом заволодіння шахрайським шляхом сотень гектар землі в Київській області та відмиванню грошей для сімей Віктора Януковича і екс-губернатора Анатолія Присяжнюка. Тільки депутатська недоторканність могла врятувати його від переслідувань.

Наведемо лише кілька цитат з інтерв’ю Гудзенка виданню «Цензор» напередодні виборів до Верховної Ради в 2014 році.

(Про роботу заступником губернатора при Януковичі): «За великим рахунком, мені було все одно, з ким працювати. Я не шкодую, що працював з Партією регіонів і особисто Віктором Януковичем»

(Про допомогу антимайдану): «Залишити в біді одних, а іншим допомогти було б нечесно, несправедливо. Чисто по-людськи підтримував обидві сторони

(Про переговори з терористами на Донбасі): «Підтримка антитерористичної операції – досить спірний момент. Я, наприклад, вважаю, що ополченці Донбасу теж мають право на самовизначення. Потрібно було з самого початку вступати з ними в мирні переговори, а не втягуватися в цю братовбивчу війну».

Прекрасний набір для людини, яка згодом представляла в парламенті партію Петра Порошенка, чи не так?

Втім, і за роки в парламенті Віталій Іванович не сидів, склавши руки, а будучи «простим» народним депутатом, тільки збільшував свої статки на корупційних схемах. Ми порівняли його декларації за 2013 і 2018 роки і жахнулися: формально бідний, як церковна миша, депутат, який живе на одну зарплату, обзавівся активами на мільйони доларів.

Хто він – Гудзенко Віталій Іванович?

Так, в 2013 році, до депутатства, у Гудзенка і дружини було 4 земельні ділянки загальною площею 8,5 га, 2 квартири, гараж і ще 7 «інших» об’єктів нерухомості. А також 3 автомобілі, 2 з яких — люксові BMW і Lexus.

А тепер подивимося, до чого прийшов цей народний обранець за підсумками 2018-го? 4 автомобілі, з яких два — «свіжі» Mercedes і Toyota загальною вартістю 4,2 млн грн., Більше 300 тис. євро, 1,8 млн доларів і 12 млн грн готівкою (всього — близько 70 млн грн. в еквіваленті). Навіщо тримати стільки готівки вдома і який для цього потрібен сейф – залишається тільки здогадуватися … До речі, це не рекорд. У 2016 році, згідно з декларацією, народний депутат «від народу» тримав вдома готівкою більше 210 млн грн. Мабуть село Гатне, де проживає парламентарій — найбезпечніше місце на землі, якщо там можна без проблем тримати в приватному будинку 483 кілограми грошей.

З нерухомості у Гудзенко та сім’ї тепер є (увага!) 46 (!) земельних ділянок загальною площею 53 га (в 6 разів!), 2 квартири, 2 будинки, 2 готелі в Закарпатській області, недобудований котедж і ще 5 нежитлових будівель.

При цьому варто відзначити, що 17 ділянок загальною оціночною вартістю до 5 млн грн. сімейство Гудзенка набуло за короткий проміжок часу — з серпня по грудень 2018 року. Подейкують, що сприяння у цьому надавали безпосередньо в обласній адміністрації, а до цього – в адміністрації Президента Порошенка – в якості відплати за голосування за бюджет та інші антинародні закони щодо скасування ФАПів, закриття шкіл і лікарень, безкоштовного проїзду і швидкої допомоги (повний перелік голосувань Гудзенка тут)

Таким чином, сукупна вартість активів і готівки, «нажитих непосильною працею» за п’ять років, перевалює далеко за 100 млн грн. У той же час всі доходи народного депутата і його дружини за всі роки перебування на посаді (включаючи доходи від здачі в оренду нерухомості, продажу цінних паперів та відчуження майна), склали трохи більше 26 млн грн.

Агов, НАЗК, НАБУ !? Нічого не помічаєте? Чи після скасування статті про незаконне збагачення на такі дрібниці, як де взялися з повітря 75 млн грн. вже ніхто не звертає уваги?

На нинішніх дострокових виборах до парламенту Віталій Гудзенко збирається балотуватися знову по мажоритарному округу №92. Він ще не визначився із політичним «дахом», проте такий токсичний тип навряд чи знайде собі підтримку із першої п’ятірки рейтингових партій.

Автор: Сергій Бєляєв