В Одесі почнуть благоустрій Олексіївської площі

Про початок благоустрою території Олексіївської площі повідомив на апаратній нараді в мерії віце-мер Одеси Петро Рябоконь.

Концепцію благоустрою Олексіївської площі в мерії представили ще влітку 2017 року. Тоді в неї увійшли капітальний ремонт тротуарів та викладка бруківки для пішоходів, а також реставрація трамвайних колій, які проходять через сквер біля площі. Прикрасити територію повинні були лавки, дерева та клумби з автоматичним поливом, а також система зовнішнього освітлення з застосуванням сучасних опор і ліхтарів освітлення і установка модульного громадського туалету.

У цьому році на благоустрій Олексіївської площі з міського бюджету буде виділено 10 млн гривень. Вже виконано проектну документацію і підготовлений тендер.

Координаційна рада з питань охорони об’єктів культурної спадщини рекомендувала потенційним підрядникам зайнятися реконструкцією огорожі Олексіївської площі. Хоч огорожа і не є пам’ятником, але вона – цінний елемент міського дизайну, значною мірою зберегла свою автентичність і містобудівну роль.