Медреформа на Закарпатті: чи є зміни (Відео)

Уже більше року в Україні діє медична реформа. За цей час майже 30 мільйонів українців підписали декларації зі своїми сімейними лікарями. В Ужгороді – це 80% населення.

Працівники амбулаторій кажуть: кожному лікарю придбали ноутбук. Відтепер вони користуються електронним реєстром пацієнтів.

с, завідувачка амбулаторії №7 Ужгородського центру первинної медико-санітарної допомоги

Якщо я хочу опредільонного пацієнта, я нажимаю пошук. Знаходжу його прізвище і відкриваю його електронну карточку. Після того я відмічаю з якого приводу він прийшов до мене на прийом. Скаржитися на тиск, наприклад.

Так же є направлення до вузьких спеціалістів. Но вузькі спеціалісти будуть захоплені в реформу лише у 2020-му році. І дані по імунізації. От ми зробили щеплення, ми маємо занести ці дані. І планування іде на 30 днів програмою. Тобто програма сама мені нагадає, коли наступне щеплення.

Аби якість надання послуг була високою, Міністерство охорони здоров'я не рекомендує одному спеціалісту підписувати більше 1800 декларацій. Від кількості пацієнтів залежить зарплата лікаря. Зараз в середньому вона складає 15-20 тисяч гривень.

Еліна АНТАЛОВСЬКА, завідувачка амбулаторії №7 Ужгородського центру первинної медико-санітарної допомоги

 З Києва виплачується зарплата. І можна сказати, що вона втричі більша попередньої. Роботи збільшилося. Тоже втричі. Ми уже більше місяця виписуємо електронні рецепти. Можна назвати це смс. Приходить на мобільний телефон до пацієнта. З якою він уже звертається до аптеки. І вони тоже мають таку програму. І бачать, що лікар назначив, в якій дозіровці.

Коридори амбулаторій переповнені. Пацієнти кажуть: особливих змін у якості обслуговування не помітили.

БЛІЦИ

Поки що медреформа діє тільки на первинній ланці медицини. Вторинна і третинна (поліклініки та лікарні) працюють у звичному режимі.

Закарпатцям, які ще не обрали свого лікаря, варто поспішати. Підписати декларації можна до кінця червня.

Більше у відео УжІнформ: