Ужгородська “Зайцева” проведе в СІЗО два місяці (Відео)

15 червня 2019р.

19.15

м. Ужгород, Словянська набережна

Вечір, що змінив життя двох родин.

В результаті дорожньо-транспортної пригоди за участю Порше Каєн та Форда в реанімації на межі життя і смерті опинився 32 –х річний ужгородець Олександр Костюк. Лікарі досі борються за його життя.

 Юлія КОСТЮК

дружина потерпілого в аварії

Є ще велика загроза тому що ушкоджені легені і печінка, сьогодні мені лікар сказав, що якщо буде форс-мажор, бо в нього забира  трахея, потрібно буде робити трахетомію, просто вони мене підготовили до цього і попередили.

В салоні престижного Порше були дві молоді дівчини, підозра в скоєнні аварії впала на 21-ну студентку УжНУ зі Сваляви Яну Кострабу.

 Мирослав КУЛЯ

близький товариш родини Костраба

Вечером передзвонила Яна, сказала мені, лише встигла сказати декілька слів, вона сказала, що вона потрапила в аварію, вона не розуміє нічого, як це трапилось і попросила, щоб я не говорив батькам, бо вона дуже налякана.

За фактом скоєння аварії юну водійку затримали, уже наступного дня слідчі повідомили Іванні про підозру.

 Михайло МЕРЕНИЧ

старший слідчий відділу розслідування злочинів у сфері транспорту ГУ НП України в Закарпатській області

16 червня Кострабі Іванні Вячеславівні встановлено статті 276, 277 та 278 КК України було повідомленно про підозу у вчинені кримінального правопорушення.

17 червня в Ужгородському міськрайонному суді відбулося засідання щодо обрання запобіжного заходу підозрюваній. Під судом зібралось чимало друзів Олександра Костюка.

 Владислав ЛАКАТОШ

друг потерпілого в аварії

Вибачте, але ми цю ситуацію так не залишимо, підключили всіх людей, які можуть, і ця ситуація буде мати ще більше розголосу і тому ми всі тут.

Іванна КОСТРАБА

Мені дуже прикро і я не хотіла потрапити в таку ситуацію і сім"ю потерпілого мені дуже жалко, що так сталося. Я дуже вибачаюсь.

Слідчий поліції Михайло Меренич запропонував визначити запобіжний захід тримання під вартою без внесення застави. Цю пропозицію підтримав і прокурор відділу процесуального керівництва Закарпатської прокуратури Олександр Андришин.

 Олександр АНДРИШИН

прокурор відділу процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури

Ваша честь, крім того, суспільний резонанс, яка створила дана ситуація, дане ДТП, дає всі підстави визначати такий запобіжний захід, як тримання під вартою без визначення застави,  ваше честь я вважаю, що саме такий запобіжний захід він є необхідний для здійснення досудового розслідування об'єктивно і в повному обсязі.

 

Сторона захисту апелювала, що через державні свята не мала можливості витребувати усі необхідні для захисту підопічної документи, але готові здати закордонний паспорт, як гарантію перебування в Україні.

 Анатолій ГЕРИЧ

адвокат підозрюваної

Наміру ухилятися ми не маємо, ми навпаки хочемо у цій ситуації розібратися, допомогти родині пострадавших і просив би суд не задовольняти це клопотання, надати їй можливість перебувати під цілодобовим домашнім арештом  чи надати можливість внести заставу, як гарантію дотримання нею покладених на неї процесуальних обов'язків.

В суді з'ясувалася ще одна важлива обставина. Справа в тому, що водійка Порше Каєн керувала авто без посвідчення водія і, власне, не мала жодних документів на автомобіль.

 Роман МОНЯК

адвокат потерпілого в аварії

Особа знаючи, що не має прав керування транспортним засобом, не має знань для керування транспортним засобом, незважаючи на це вчинила дане кримінальне правопорушення.

 Мирослав КУЛЯ

близький товариш родини Костраба

Вона мені сказала, що від неї вимагали 150 доларів для того, щоб здати на права, батьки їй відмовилися ці гроші давати, вона просила від мене, я не знаю,  два або три рази вона це здавала, після того її завалили.

Головував в суді Василь Бедьо, якому знадобилося більше години, аби вивчити документи та прийняти рішення.

 Василь БЕДЬО

суддя Ужгородського міськрайонного суду

Клопотання задовольнити, обрати відносно Костраби Іванни Вячеславівни 29 вересня 1998 року народження запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави, строк тримання під вартою стосовно Костраби Іванни Вячеславівни з моменту її фактичного затримання, тобто з 15 червня 19 року 19 години 15 хвилин. Строк дії ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно Костраби Іванни Вячеславівни закінчується  13 серпня 2019 року 19 годин, 15 хвилин включно.

Юлія КОСТЮК

дружина потерпілого в аварії

Я задоволена на всі 100%, тому що мені більшість людей казали, що запобіжний захід такий дають, коли тільки смерть, тобто це уже крайня міра, мене готували, що домашній арешт, або застава, або ще щось, але я уповала на Бога і на людей, і на справедливість, тому що вона не одне щось порушила, вона  дуже багато чого і біди зробила і порушила закони, як людські так і писані і не писані.

Адвокат Іванни Костраби розповів, що вони будуть подавати апеляцію на зміну запобіжного заходу і мають для цього 5 календарних днів.

 Анатолій ГЕРИЧ

адвокат підозрюваної

Нехай обидві сім'ї які пострадали внаслідок цього ДТП, зберуться з силами, станом на сьогоднішній день ми маємо  другий день слідства, говорити про винність, або невинність моєї підзахисної зарано і для того будуть проведені слідчими органами, яким ми будемо сприяти —  велика кількість експертиз.

Роботи попереду чимало: лікарі борються за життя Олександра Костюка, адвокат обвинувачуваної готує апеляцію, а слідчі почали розкручувати цей вузол драматичних подій, в якому , очевидно, буде місце і для власника Порше.

фото Alexander Zseltvay

фото, відео Віталій Глагола

Більше у відео УжІнформ: