“Німі ночі” в Одесі

З 22 по 23 червня 2019 року в Південній Пальмірі пройде фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі».

Це – єдиний в Україні і найбільший в Східній Європі фестиваль, що популяризує архівне кіно. Його організатори – Національний центр Олександра Довженка, Продюсерська компанія «Арсенал». Фестиваль буде проходити в двох містах – центрах української кіноіндустрії: 20-22 червня – в Києві, на базі Довженко-Центру, де зберігається найповніша в Україні колекція німого кіно, і 22-23 червня – в оновленому Літньому театрі Одеси. Фестиваль «Німі ночі» в Одесі організований за підтримки Одеської міської ради. У програмі – фільми українського виробництва, які не з’являлися на великому екрані з 1930-х років.

Зокрема, буде представлений перший великий прем’єрний показ авангардного кіно «Штурмові ночі» (1931) Івана Кавалерідзе та репремьера комедії «Пригоди півгривні» (1929) Акселя Лундіна, повернутої в Україну з російського Держфільмофонду. Зараз обидві стрічки зберігаються в архіві Національного центру Олександра Довженка. Фільми демонструються в живому супроводі сучасних музикантів і композиторів.

Над створенням саундтреку до фільму «Штурмові ночі» працювала композитор Алла Загайкевич (Україна). Вона виконає музику до фільму разом з перкусіоністом Аркадієм Готесманом (Литва).

Саундтрек до фільму «Пригоди півгривні» написала фіналістка програми для кінокомпозиторів Envision Sound композитор Ольга Платонова (Білорусь). Музику виконає створений Ольгою проект Five-Storey Ensemble (Білорусь).
В одеській програмі фестивалю «Німі ночі» також будуть представлені візуальні перформанси на межі музики і сучасної пантоміми – однієї з найбільш виразних складових акторської майстерності епохи німого кінематографа. Вхід до Літнього театру на всі заходи фестивалю безкоштовний.