Не всі місця для друкованої агітації на Закарпатті знаходяться в належному стані

В Ужгороді та інших містах Закарпатської області обладнано не всі місця для агітації, які були визначені виконкомами міських рад. За деякими адресами, де мали б бути агітаційні дошки – їх немає. Такі випадки помітили спостерігачі ОПОРИ шляхом точкового моніторингу окремих відведених місць для агітації. Відзначимо, що на час моніторингу майже ніде не було зафіксовано власне друкованих матеріалів агітації, натомість там – приватні оголошення чи інша реклама.Крім цього, зафіксовані спостерігачами ОПОРИ місця для агітації ніяк не означені, як такі.

В Ужгороді, на площі Петефі, на інформаційній тумбі розміщено різні приватні оголошення та листівки,  афішу “Школи лідерства” в якій братиме участь народний депутат України по 68 округу (центр – Ужгород) Роберт Горват та листівки, які містять ознаки чорного піару на адресу чинного міського голови Ужгорода Богдана Андріїва.

 

 

 

 

 

 

До слова, в Ужгороді виконавчий комітет прийняв рішення  “Про розміщення матеріалів передвиборної агітації” 27 грудня 2018 року. В обласному центрі, згідно з документом, є три місця для розміщення інформаційних тумб та стендів та 63 вулиці, де дошки оголошень можна розміщувати за конкретними адресами.

Спостерігачі ОПОРИ звернули увагу,  що документ датований ще 27 грудня 2018 року, у ньому посилаються на Закон України “Про вибори народних депутатів України”, а позачергові вибори народних депутатів були призначені лише у травні 2019.  У прес-службі Ужгородської міської ради комунікаційниці ОПОРИ не надали відповіді про те, як так сталося, а сказали надіслати до міськради запит на доступ до публічної інформації.

У Мукачеві у відведених під агітацію місцях здебільшого, як і в обласному центрі, розміщені приватні оголошення. У сквері на вулиці Ілони Зріні, де б також мала бути дошка для оголошень – її немає.

 

 

 

 

 

 

 

У Мукачеві наказ про відведення місць для агітації прийняв начальник Управління міського господарства. Відповідальним за обладнання місць агітації у Мукачеві визначили міське комунальне підприємство “Ремонтно-будівельне управління”. На сайті Мукачівської міської ради розміщений документ – наказначальника УМГ від 24 травня.

У Тячівській міській раді є розпорядження міського голови про відведення місць для агітації від 24 травня цього року. У ньому йдеться, що продукти друкованої агітації можна розміщувати у 6 місцях Тячівського району. Наприклад, на дошці оголошень на площі Соборній у Тячеві, на дошці оголошень у сільському клубі по вулиці Шкільна в селі Тячівка Тячівської міської об'єднаної територіальної громади тощо.

За інформацією спостерігача ОПОРИ, на більшості дошок друкована агітаційна продукція відсутня, на деяких розміщені лише приватні оголошення. Наприклад, у селах Терново, Нересниця та Усть Чорна Тячівського району.

 

 

 

 

 

 

Відповідно до частин 12 та 13 статті 107 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування не пізніш як на наступний день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів відводять місця у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації. А  не пізніш як на другий день після опублікування Указу, вони обладнують стенди, дошки оголошень у цих відведених місцях.