Пенсії з інвалідності у 2023 році: ПФУ розповів, чи будуть зміни у виплатах

Люди на одній зі столичних вулиць. Фото: Новини. LIVE

У Пенсійному фонді України (ПФУ) розповіли все, що треба знати про виплати з інвалідності у 2023 році. Таку пенсію призначають
з огляду на причину, групу, час настання інвалідності.

Про це йдеться у матеріалах на сайті ПФУ.

Чи змінилося щось у 2023 році

Як зазначають фахівці Пенсійного фонду, з огляду на те, що в країні війна, державний бюджет було схвалено з військовим ухилом. Через це підвищення соціальних виплат на поточний рік не передбачено.

Мінімальний розмір виплати (у чоловіків за наявності страхового стажу у 35 років, у жінок 30 років) — на рівні прожиткового мінімуму, тобто 2093 гривні (залишений на рівні минулого року).

Для розрахунку: визначають індивідуальний коефіцієнт стажу залежно від місяців стажу, додають коефіцієнт заробітної плати, поділивши її на суму середньої зарплатні в країні за певну кількість місяців.

Точні підрахунки мають зробити фахівці органів ПФУ. Також вони визначають умови нарахування виплат.

Розмір пенсії залежить від групи інвалідності. Як приклад, особам з першою групою інвалідності та стажем від одного до десяти років (залежно від віку) нараховують 100% обсягу пенсії за віком.

Громадянам з другою групою інвалідності та стажем від одного до 14 років — 90% пенсійної виплати за віком. Особам з третьою групою інвалідності і стажем від одного до 14 років виплачують по 50% від пенсійної виплати за віком.

Які мінімальні виплати

Таким чином, точний розмір залежить ще й від стажу, тому суми у всіх індивідуальні.

Мінімальний обсяг виплати з інвалідності:

  • 2,3 тис. грн — першої групи;
  • 2,1 тис. грн — для непрацюючих осіб з інвалідністю другої та третьої груп;
  • 2,09 тис. грн — для працюючих осіб з інвалідністю другої та третьої груп.

Зокрема, громадяни з інвалідністю, які отримали її на тлі війни (третя група), одержують 60% від суми грошового забезпечення.

Розмір мінімальної пенсійної виплати для осіб з інвалідністю третьої групи через війну не може бути нижчим за 7,53 тис. грн (209, тис. грн х 360%).

Розмір пенсії з інвалідності третьої групи осіб, які постраждали унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, — від 4,2 тис. грн.

Ксенія Лисновська

«Новини.LIVE»