Діти з Білоцерківської громади проходять реабілітацію у Полтаві

Групу дітей з особливими потребами з Білоцерківської громади направили на реабілітаційний курс до Полтави. Щодня протягом двох тижнів 12 діток в супроводі соціального працівника возить на оздоровлення шкільний автобус. Допомогу малечі надають у Полтавському міському центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.

«Ми з синочком мешкаємо в селі Коноплянка Білоцерківської громади. Діти з інвалідністю потребують особливої уваги і це добре знає голова нашої громади Іван Лещенко. Щороку, не зважаючи на виклики та перешкоди, виконавчий комітет Білоцерківської сільської ради знаходить можливість виділити кошти для реабілітації наших дітей», – розповіла мати дитини з особливими потребами Світлана Лиходід

Координує допомогу цим особливо вразливим родинам «Центр надання соціальних послуг» Білоцерківської сільської ради. Батьки й соціальний працівник Світлана Борблик, яка щоденно супроводжує групу, відмітили професійність та чуйність персоналу реабілітаційного центру, які легко знаходять спільну мову з дітками.

«У групі, що отримує реабілітацію діти з розладами аутистичного спектру, діти з вадами зору та слуху, діти з порушеннями опорно-рухового апарату. В реабілітаційному центрі наші діти отримують послуги логопеда, дефектолога, психолога, мають змогу займатися в сучасно обладнаному тренажерному залі. Оскільки реабілітація є оздоровчою, то фізіотерапевтичні процедури є її невід’ємною складовою. Також нашим дітям проводять оздоровчий масаж та водні процедури. Особливе захоплення у малечі викликає кислородной коктейль на основі натурального соку та сиропу кореня солодки», – продовжує розповідь Світлана Лиходід.

Вже традиційно в останній день реабілітації для дітей організовуються пізнавальні екскурсії. Так у 2021 році діти побували на Чутівському кінному заводі.

«Куди їх повезуть в цьому році ще не знаємо, нехай це буде приємною несподіванкою для дітей. Від імені батьків, чиї діти зараз проходять курс реабілітації, хочу подякувати всім причетним до цього. А їх дуже багато. В першу чергу це Збройні Сили України, які мужньо захищають нас і дають можливість займатися своїми буденними справами. Це і виконавчий комітет Білоцерківської сільської ради на чолі з головою Іваном Лещенком. Це і працівники сектору соціального захисту та центру надання соціальних послуг нашої громади, які займалися підготовкою та організацією реабілітації наших дітей. Це і водій, який щоденно курсував заданим маршрутом, збираючи та розвозячи дітей з усіх куточків нашої громади. Це і медичні працівники які супроводжували нас дорогою до реабілітаційного центру та на зворотному шляху. І звісно ж, подяка всім працівникам реабілітаційного центру. Рік промайне дуже швидко. Ми віримо, що зустрінемося з усіма у 2024 році», – впевнена Світлана Лиходід.

Спілкувалася Марія Бойко

Фото – Світлана Борблик

ОКІА “Новини Полтавщини”