На Волині пропонують створити протезний хаб (ВІДЕО)

Волонтерка Наталія Ариванюк, яка опікується пораненими бійцями, запропонувала створити протезний хаб на Волині, повідомляє ІА “Конкурент”.

Про це вона розповіла під час круглого столу «Проблеми та перспективи волонтерства», який організувала громадська організація «Свідомі» у середу, 21 червня.

Представниця благодійного фонду «Волинь SOS» Наталія Ариванюк розповіла, що є фонд соціального захисту, який отримує кошти від держави на протезування.

«У них є перелік фірм, які встановлюють протези. Є в нас купа лікарняних закладів, по яких розкидані наші протезанти. Усе це можна було би зробити просто, якби у нас був єдиний протезний хаб», – зазначила волонтерка.

Волонтерка Наталія Ариванюк

Вона каже, що представники фірм знаходяться в різних куточках нашої країни, тому їздити й витрачати час – недоцільно.

«На базі якогось санаторію можна зробити протезний центр. Щоб їх (тих, хто потребує протезування, – ред.) можна було відправити в цей центр. І ось, коли в нас буде такий хаб, туди будуть направляти лікарі наших протезантів для проходження подальшого лікування. А він має мати персонал, харчування, психолога і має бути заповнений всім необхідним, щоб вчитися починати ходити. І у цей хаб зможуть приїжджати представники всіх фірм, кожен себе рекламувати, показувати, в чому він унікальний, в чому він кращий, щоб наш військовий міг обирати, що він хоче, а не шукати», – зазначила волонтерка.

Учасники круглого столу

Круглий стіл на тему «Проблеми та перспективи волонтерства» відбувся у середу, 21 червня. На заході також були присутні: Вікторія Білан-Ращук, волонтерка батальйону «СВОБОДА», актриса театру та кіно, Ірина Попенко, волонтерка, Лариса Новосад, керівниця БО «БФ» СТАЕ МІСТО ЛУЦЬК», Наталя Грушка, волонтерка ГО «Розвиток Мікрорайонів Міста», Юлія Савчук, виконавча директорка благодійного фонду Ангар.Україна, Павло Цапюк, волонтер ГО «Військова пошта» та інші. Круглий стіл модерували депутати Луцької міської ради від Громадянського Руху «Свідомі» Алла Надточій та Михайло Наход.

Круглий стіл модерували депутати Луцької міської ради від Громадянського Руху «Свідомі» Алла Надточій та Михайло Наход

Круглий стіл модерували депутати Луцької міської ради від Громадянського Руху «Свідомі» Алла Надточій та Михайло Наход

Ольга Зейлик