Із 1 липня медпрепарати за програмою “Доступні ліки” відпускатимуть лише за електронним рецептом

Із 1 липня медпрепарати за програмою "Доступні ліки" відпускатимуть лише за електронним рецептом

Медичні препарати за програмою "Доступні ліки" З 1 липня відпускатимуть лише за електронним рецептом. Про це повідомив голова Комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

У чому полягають зміни

На початку повномасштабної війни Уряд дозволив виписувати і відпускати "Доступні ліки" за паперовим рецептом, щоб люди мали безперешкодний доступ до життєво необхідних ліків.

Втім, нещодавно Уряд ухвалив постанову, фактично повернувши вимоги довоєнного стану. Винятком залишаються зона активних бойових дій та тимчасово окуповані території, де медики зможуть і надалі виписувати пацієнтам паперові рецепти, а аптеки їх погашати.

На прохання пацієнта лікар може видрукувати інформаційну довідку, що містить інформацію про рецепт. Це дозволить людям, які мають складнощі у користуванні телефоном, і надалі користуватися програмою "Доступні ліки".

Які ліки можна отримати безоплатно?

Якщо ви бажаєте дізнатись, які з них повністю безоплатні, на сайті МОЗ розміщений актуальний реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.

У таблиці можна побачити:

  • назву діючої речовини (міжнародну непатентовану назву) та торговельну назву лікарського засобу (стовпці № 2 та № 3);
  • форму випуску та дозування (стовпці № 4 та № 5);
  • кількість одиниць лікарського засобу в одній споживчій упаковці (стовпець № 6);
  • назву та країну виробника ліків (стовпець № 8);
  • суму доплати за упаковку (стовпець № 16) та іншу інформацію.

Саме за останнім стовпцем, де міститься інформація про суму доплати за упаковку, можна бачити усі повністю безоплатні «доступні ліки».

Тож якщо ваша мета обрати повністю безоплатний лікарський засіб за електронним рецептом, то потрібно у завантаженому списку ліків у стовпці № 2 знайти необхідну міжнародну непатентовану назву, у стовпці № 5 – потрібне дозування, а у стовпці № 16 – усі комірки із сумою доплати в 0,00 грн.

Як отримати електронний рецепт

Для того, щоб отримати рецепт, необхідно звернутися на прийом до свого лікаря. Під час огляду лікар, за потреби, зареєструє вас в електронній системі охорони здоровʼя та сформує електронне призначення, вказавши активну речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з приймання ліків. Надалі можна робити запит на електронний рецепт телефоном.

Новий рецепт може бути виписаний:

  • не раніше ніж за 7 днів, якщо в попередньому е-рецепті, за яким виписано цей лікарський засіб, курс лікування було встановлено на термін від 21 дня та більше
  • за 3 дні, якщо такий строк є меншим за 21 день

Після того, як лікар випише е-рецепт, пацієнт отримає смс повідомлення із номером рецепта та кодом підтвердження, який потрібно буде вказати в аптеці.

Якщо у пацієнта нема мобільного телефону, необхідно прийти на особистий прийом до лікаря. Е-рецепт у такому випадку видадуть у роздрукованому вигляді. А також нададуть інформацію про виписані ліки та спосіб їх застосування.