Арт-терапія для ветеранів війни: У Житомирі відкрили майстерню з виготовлення виробів з дерева (ФОТО)

Громадська організація «Військовий сувенір» відкрила майстерню, де працюють з деревом. Цей простір дозволить ветеранам війни відчути, що вони потрібні, надати можливість людям, які набули інвалідність через війну, відновити свій психологічний стан.

«Коли ветерани повертаються з війни, їм важко знайти себе тут, у суспільстві. Ми хочемо дати їм змогу тут, у цій майстерні, навчитися новому ремеслу – виготовленню крафтових виробів з дерева»,- розповідає Юрій Лисак, голова громадської організації «Військовий сувенір».

Проєкт реалізовано в рамках гранту ПРОООН. Комунальна установа «Агенція розвитку міста» допомогла громадській організації підготувати грант та взяти участь у конкурсі. Сума виграного гранту – 120 тисяч гривень. За ці кошти закупили обладнання для роботи з деревом.

«У конкурсі брало участь 36 команд, і це було дуже хвилююче, адже наш проект був дуже цікавим і потрібним для ветеранів. Він вирішує проблему соціалізації, допомагає подолати посттравматичний синдром за рахунок дрібної моторики. Ветерани тут у майстерні можуть працювати руками, спілкуватися один з одним, відчувати підтримку та опановувати новий вид діяльності», – говорить Борис Пахолюк директор комунальної установи «Агенція розвитку міста».

«Коли я звільнився з лав ЗСУ мені важко було знайти роботу, тому я став робити вироби з дерева. Перша моя робота – це дерев’яний сніговичок. Для його виготовлення я мав лише дрель, болгарку та лобзик. Я подумав, що якби я мав більше інструментів, то міг би робити щось краще та цікавіше та залучати військових побратимів до спільної справи. Так і виникла ідея створити майстерню», – зазначає Юрій Лисак.«Рупор Житомира»