БФ «Восток SOS» відкрив установу для ВПО з психічними порушеннями на Вінниччині (ФОТО)

14 червня 2023 року Благодійний фонд «Восток SOS» відкрив установу для ВПО з психічними порушеннями на базі Плисківського психоневрологічного інтернату. Там під цілодобовим наглядом спеціалістів проживатимуть близько 30 евакуйованих людей зі прифронтових територій.

«БФ «Восток SOS» – один із небагатьох в Україні, що займається евакуацією людей із ментальними порушеннями та рятує представників маломобільних груп населення. Питання розселення евакуйованих постає гостро, тож маємо амбітну ціль – створити 1000 місць для розміщення маломобільних людей зі прифронтових територій. Фонд капітально ремонтує терцентри, лікарні та інтернати. Наразі маємо 6 обʼєктів, один із них працює, а 2 – відкриваються цього місяця. Ми хочемо врятувати переселенців, адже часто ці люди самотні та потребують медичного догляду», – розповів менеджер фонду Євген Голованевський.Перепланування будівлі реалізовано з урахуванням потреб людей. Кімнати є зручними для пересування на колісних кріслах.

Ми планували відкриття на березень 2023 року, проте під час виконання робіт виникали труднощі: блекаути внаслідок обстрілів енергетичної інфраструктури з боку рф, погіршення погодних умов і затримки постачань. Ремонт внутрішніх приміщень було завершено у травні, а фасаду – у червні. Реконструкція тривала близько півроку та коштувала понад 3 500 000 гривень.

Минулоріч БФ «Восток SOS» у співпраці з українським місцевим самоврядуванням і міжнародними донорами розпочав довгостроковий проєкт із ремонту занедбаних будівель, що знаходяться на територіях лікарень, терцентрів тощо. Ініціатива допомагає створювати нові місця для постраждалих унаслідок війни, яких команда евакуює із зон бойових дій і прифронту.

Корпус психоневрологічного інтернату у Плискові було відремонтовано за підтримки ACTIONAID (Alianza por la Solidaridad) і Fondation de France.