До кінця року на вокзалі Київ-Пасажирський запрацюють ліфти для людей з інвалідністю

На вокзалі Київ-Пасажирський біля першої платформи відбувається будівництво ліфтів для людей з обмеженою мобільністю та осіб з інвалідністю. Кореспондент “Великого Києва” розпитав в УЗ про плани, які стосуються покращення умов пересування на вокзалі пасажирів, що мають фізичні обмеження.

“На вокзалі станції Київ-Пасажирський проводяться роботи з улаштування на платформі №1 двох ліфтів для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до потягів і конкорсу. Встановлення ліфтів забезпечить доступ до конкорсу з центральної частини вокзалу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а також надасть можливість доступу до міського транспорту, який знаходиться на Південному вокзалі. Завершення робіт планується у 2023 році”, – розповіли кореспонденту “ВК” в Укрзалізниці.

Також додали, що на платформах №2, 3, 4, 5, 6, 7 у подальшому планують розмістити 1 ліфт зі східної сторони конкорсу та 2 спарених ескалаторів із західної сторони конкорсу. Також платформу № 2 планують підняти до високого рівня.

Послугою «супровід пасажирів з інвалідністю та інших маломобільних груп населення» у поїздах на території країни скористалися:

  • травень-грудень 2021 року — 2504 пасажири;
  • січень-грудень 2022 року — 1311 пасажирів;
  • січень-квітень 2023 року — 773 пасажири.

“Навіть в умовах повномасштабної агресії росії проти України УЗ продовжує капітальний ремонт пасажирського рухомого складу з урахуванням вимог інклюзивності. Усім пасажирам необхідний зручний доступ до будівель залізничних вокзалів та прилеглої території під час отримання базових послуг на залізничних вокзалах”, – зазначили в УЗ.

Оксана Тупальська