Навчальний рік, що минув: яким він був на Кагарличчині та чим запам’ятався

Навчальний рік, що минув: яким він був на Кагарличчині та чим запам'ятався

Фото: Валентин Владіміров

Головне – безпека учнів та персоналу

Рік видався важким, як ніколи. Увесь навчальний рік ми працювали в умовах воєнного стану – уперше в новітній історії, тож головною передумовою навчання стало створення безпечних умов перебування учнів і вчителів у ліцеях і гімназії Кагарлицької громади. І ми цього добилися! Керівництво громади потурбувалося про облаштування найпростіших укриттів, і навчальний процес проводився в очній і змішаній формах, тобто очне навчання чергувалося з дистанційним.

Укриття для вихованців дитсадка "Теремок" Автор: Валентин Владіміров

Обсяг роботи – величезний. Кожне укриття було облаштоване освітленням і резервним живленням, підключені генератори, і все те – із суворим дотриманням пожежної безпеки. Плюс біотуалети, найнеобхідніші медикаменти, питна вода і найпростіші продукти харчування.

Блекаут – не про нас!

Вчити дітей без світла практично неможливо, і відключення електрики стало викликом для освітян. Та кожний навчальний заклад отримав генератори, для яких придбали бензин і мастила. Генератори купувалися на кошти державного (для опорних ліцеїв) і місцевого бюджетів, і таким чином їх отримали всі 32 заклади освіти, включаючи дитсадки. Тут важливою стала допомога благодійників, зарубіжних країн-партнерів і та, яку надавали за програмами ООН та ЮНІСЕФ. Живлення підключили й до укриттів, і до класів та кабінетів. Так що освітяни не стали заручниками блекауту.

Понад те, наші учні не просто ходили у свої ліцеї й гімназію чи вчилися віддалено, а й здобули немало призових місць у конкурсах, олімпіадах, інтелектуальних, творчих і спортивних змаганнях від обласного рівня до міжнародного. Так що і педагоги, і вихованці виявились на висоті виконання завдань, які ставить перед нами і Міносвіти, і вчительське сумління.

В укриття підвели резервне живленняАвтор: Валентин Владіміров

Харчування учнів: подяка кухарям і пільги сім’ям

Світло вимикали за різними графіками в селах і місті, на різних вулицях, і це створювало додаткові труднощі у плані організації харчування дітей в закладах освіти. Тому я дуже вдячна працівникам шкільних і садківських кухонь, які ставали до праці о 4-й, о 5-й годині ранку, щоб підготувати дітям здорову їжу до вимкнення світла, а потім подбати, щоб страви були гарячими, коли світло з’являлося. А генератори посприяли і тому, що, врешті, таки вдалося цю справу налагодити. Звісно, провели тендер щодо закупівлі продуктів для харчування в ліцеях, підписали договір.

Депутати міської ради ухвалили рішення про пільги по оплаті харчування дітей. Батьки учнів 1-4 класів платили 50% вартості їхнього харчування, решту – міський бюджет. Згідно із законом, право на безкоштовне харчування мають діти-сироти і позбавлені батьківського піклування, з класів на інклюзії, з малозабезпечених сімей, діти учасників бойових дій. Ми додали сюди дітей, чиї батьки служать в ЗСУ чи Нац­гвардії, або зникли безвісти, або перебувають у складі тероборони, а також дітей з багатодітних сімей.

Учні 1-4 класів двох ліцеїв – №2 ім. Дашенка і №3 харчувалися безкоштовно, бо цим закладам вдалося потрапити до ООНівської програми, згідно з якою батьківських 50% оплати взяла на себе ООН, а решту оплачував міськбюджет.

А як наші навчалися за кордоном?

З навчальних закладів громади 152 учнів виїхали з батьками за кордон, рятуючись від війни. Всі вони здобували освіту, кожна дитина була охоплена навчанням. Діти виходили на зв’язок з учителями дистанційно, згідно з розкладом і складеним графіком. Вони писали самостійні і контрольні роботи, відсилали вчителю певні види виконаних завдань. Кожна дитина отримала семестрове і річне оцінювання її навчальних досягнень.

Якщо діти вчилися в школі країни свого перебування, їм виставлялися оцінки, давалися документи про те оцінювання. Ті оцінки ми переводили в наші бали і заносили у відомості і журнали закладу, куди дитину у свій час зарахували.

Літній табір у Центрі дитячої та юнацької творчостіАвтор: Кагарлицький ЦДЮТ

Відпочинок дітей з користю

На базі Центру творчості з 5 червня працюють короткотривалі групи для відпочинку дітей. Першочергово в ті групи зараховують дітей ВПО, дітей пільгових категорій, решту – залежно від бажань родин. Педагоги ЦДЮТ налаштовані на роботу з цими дітьми, мають що запропонувати і малюкам, і школярам, а досвід наставників неодмінно зацікавить і дітей, і навіть дорослих. Планується і екскурсійна поїздка.

31 травня 2849 учнів і 243 вчителі із 11 ліцеїв і однієї гімназії Кагарлицької громади слухали пісню останнього дзвоника. У 170 одинадцятикласників попереду – національний мультипредметний тест, 295 дев’ятикласників визначаються з місцем свого подальшого навчання, а в решти ліцеїстів і гімназистів – ка-ні-ку-ли!