Всесвітньовідомі хірурги подарували слух трьом діткам зі Львова

Фото: Львівський “Охматдит”

Всесвітньовідомі хірурги подарували слух трьом діткам зі Львова

В обласній дитячій клінічній лікарні повідомили про старт Програми слухових імплантів, передає “Еспресо.Захід”.

Допомогти львівським медикам провести кохлеарні імплантації приїхав один із найбільш відомих отохірургів у світі, керівник Клініки оториноларингології в Антверпені (Бельгія), професор Анджей Жаровський, керівник Клініки дитячої оториноларингології в Бидгощі (Польща), професор Юзеф Мєжвінський і професор із Клініки оториноларингології в Любліні (Польща) Марцін Шиманський. До слова, обоє польських професорів вважаються одними з найкращих отохірургів Центральної та Східної Європи.

Разом із командою львівських оториноларингологів на чолі з керівником Клініки хірургії голови й шиї Федором Юрочком іноземні фахівці виконали три безплатні кохлеарної імплантації. Дітки, яких прооперували, — зі Львова, Львівської області та Закарпаття.

“Це епохальна подія не лише для нашої Клініки та лікарні, а й для всієї Львівщини і західної України, — прокоментував Федір Юрочко. — Ще у 2012 році професор Юзеф Мєжвінський сказав, що мріє, щоб у львівському “Охматдиті” встановлювали кохлеарні імпланти. Але, щоб це робити, повинна бути цілісна Програма з “руками і ногами”. Тобто, це не тільки сама операція, а увесь шлях — від виявлення й остаточної діагностики слуху, до операції та згодом активної тривалої реабілітації. І таку Програму зараз створили в нашій обласній дитячій лікарні”.

Імпланти лікарні подарувала американська компанія-виробник “Advanced Bionics”. Вартість одного кохлеарного імпланта сягає 25 тисяч доларів.

За словами керівника Львівського “Охматдиту” Дмитра Квіта, ця Програма є останнім етапом створення центру слухопротезування у західному регіоні. “На жаль, для воюючої держави кохлеарні імпланти дуже дороге “задоволення”. Проте ми сподіваємося, що їх включать у державу програму”, — додав він.

Фото: Львівський “Охматдит”