Як працює перша інклюзивна пекарня “Коржик” із “сонячним” кондитером (ВІДЕО)

Інклюзивна пекарня “Коржик”. Скриншот: kanaldim.tv

У Фастові Київської області створили першу інклюзивну майстерню “Коржик”. Тут можна насолодитися смачними тістечками та печивом, які виготовляє 20-річний “сонячний” хлопець Микита Дунаєв.

Пекарню вдалося відкрити завдяки греко-католицькій громаді міста. Відкриття “Коржика” довелося відкласти через повномасштабний наступ Росії. Проте через рік повернулися до ідеї і втілили її у життя, розповідається у сюжеті “Ранку Вдома“.

Давню мрію Микити стати кондитером вдалося втілити в життя завдяки наполегливості греко-католицької громади міста. Отець Віталій дізнався про бажання хлопця і вирішив зробити все можливе, аби воно збулося. Спершу хлопчика відправили на навчання. Кошти на відкриття пекарні допомагали збирати місцеві благодійники. Гроші з’явилися завдяки гранту від української освітньої платформи та краудфандингу.

Відкриття “Коржика” довелося відкласти через повномасштабний наступ Росії. На початку волонтерили: допомагали переселенцям, створили простір для дітей і підтримували одне одного. Тільки через рік великої війни повернулися до ідеї та прочинили свої двері для поціновувачів солодощів.

Зараз у команді працює до 10 людей. На кухні Микиті допомагає кондитерка Наталія Муштук з 40-річним досвідом роботи. За іншу роботу відповідають дівчата-волонтерки. Хтось займається закупівлею продуктів, а хтось обслуговує клієнтів чи веде сторінку майстерні у соцмережах.

Смаколики можна скуштувати не тільки у Фастові. Працює доставка “Новою поштою” і до інших міст. У такий спосіб можна підтримувати соціальний бізнес та прагнення Микити розвивати свої навички і бути корисним суспільству.

Телеканал “Дім”