Мінветеранів оголосило склад Національної збірної України на Ігри Нескорених-2023 у Дюссельдорфі

У понеділок, 5 червня, у Києві презентовано склад Національної збірної команди України на Invictus Games Düsseldorf 2023. Заступник директора Департаменту реабілітації та медичного забезпечення Міністерства у справах ветеранів України Ігор Костріков оголосив імена 25 учасників — українських Захисників і Захисниць, які представлятимуть нашу країну на міжнародних спортивних змаганнях з адаптивних видів спорту для поранених військовослужбовців та ветеранів війни.

“Ветеранський спорт, як один з ефективних засобів психосоціальної адаптації ветеранів війни є надзвичайно важливим. За результатами національних змагань Ігри Нескорених у Львові, у яких взяли участь більше 200 ветеранів і військовослужбовців зі всієї України, відбіркова комісія обрала найдостойніших осіб, які представлятимуть Україну у міжнародних змаганнях”, — наголосив представник Мінветеранів.

Отже, на Invictus Games-2023 у Дюссельдорфі Україну представлятимуть: Веніамін Бондарчук, Віталій Бородавка, Олександр Будько, Назар Вознюк, Володимир Гера, Ігор Дерман, Максим Дмитраш, Олег Должок, Микола Заріцький, Максим Зубов, Костянтин Кобиляну, Олександр Кравченко, Семен Лагун, Павло Лучків, Вадим Мазніченко, Олександр Маковей, Іван Молдун, Дмитро Полов’ян, Олександр Пономарьов, Ірина Тернікова, Володимир Товкис, Вадим Фасоля, Юлія Шевчук, Богдан Яроцький, Юлія Паєвська.

Учасниця національної збірної Юлія Паєвська, яку знають за ім’ям Тайра — відома українська парамедикиня. Через перебування у російському полоні вона не мала можливості взяти участь у Іграх Нескорених в Гаазі у 2022 році. Тому міжнародна фундація Invictus Games спеціально для Тайри виділила додаткове місце у цьогорічній збірній України, повідомив Ігор Костріков.

Результат кожного учасника оцінювався за комплексною, спеціально розробленою для Ігор Нескорених системою, яка складається із 4 критеріїв: ефективність спортивної реабілітації – 40%, рівень вмотивованості бійця брати участь у проекті – 25%, спортивна етика – 25% та спортивний результат – 10%.

“Кожен компонент має різну вагу в загальній оцінці учасника, таким чином виражається головна цінність Ігор Нескорених – створення умов для ефективного відновлення пораненого учасника і відновлення його через спорт”, – розповів директор департаменту стратегічних ініціатив БФ “Повернись живим” Іван Науменко.

“Україна — єдина країна з поміж 23 націй Інвіктус, яка наразі на війні виборює свою свободу. Фундація Invictus Games збільшила квоту для нашої країни, тому цього року українська збірна буде найбільшою за кількістю учасників за всі роки існування Ігор Нескорених в Україні”, — зазначила Національна координаторка Ігор Нескорених в Україні Ілона Волошина.

“У нас буде три навчально-тренувальних зборів для підготовки до міжнародних змагань. Цьогоріч ми зформували неймовірно потужну команду тренерів і спеціалістів, які допоможуть учасникам зосередитися на тому виді спорту, який буде їм максимально корисним та в якому вони зможуть проявити максимально якісно у спортивній стороні. Будемо готуватися, щоб показати високі результати!”, — наголосила головна тренерка збірної Олена Яновська.

Загалом у відбіркових змаганнях брали участь 202 військових та ветеранів з різних регіонів України. Вони змагалися у 9 видах спорту: стрільбі з лука, легкій атлетиці, велосипедному спорті, веслуванні на тренажерах, пауерліфтингу, настільному тенісі волейболі сидячи, баскетболі на візках та плаванні.

Відбір та підготовку збірної України 2023 року здійснює Міністерство у справах ветеранів України спільно з БФ «Повернись живим», Центром стратегічних комунікацій «СтратКом Україна» та ГО «Ігри Інвіктус Україна» за підтримки міжурядової робочої групи та за сприяння Управління спорту Львівської міської ради.

Довідково.

Ігри Нескорених (eng. Invictus Games), засновані Його Високістю Герцогом Сассекським в 2014 році, — міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки.

Україна долучилась до Ігор Нескорених у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто, Канада, у 2018 році — в австралійському Сіднеї. У травні 2020 міжнародні змагання мали відбутися у Гаазі, проте у зв’язку карантинними обмеженнями, викликаними COVID-19, вони були перенесені на 2022 рік, вони відбулися у квітні 2022 року.

Мета проекту «Ігри Нескорених в Україні» — створювати нові можливості для поранених та травмованих українських ветеранів та військовослужбовців, підтримуючи їх на шляху до фізичного відновлення, психологічної реабілітації та соціальної інтеграції.

За час існування в Україні проєкт розширив спортивні дисципліни, доступні для ветеранів, сприяв запуску державної системи спортивної реабілітації поранених військовослужбовців та ветеранів, змінив життя сотень ветеранів та їхніх родин, а також мобілізував суспільство на підтримку українських бійців на шляху до повернення до мирного життя після війни.

Міністерство у справах ветеранів України