Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович зустрілася з українськими військовими, які перебувають на реабілітації у Швеції

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час візиту до Королівства Швеція відвідала в Стокгольмі реабілітаційний центр Алеріс, де проходять реабілітацію українські військовослужбовці. Центр розробляє та проводить медичну реабілітацію людей із травмами хребта, ортопедичними травмами, інсультами, розсіяним склерозом та загальною неврологією.

Основною метою роботи подібних центрів, окрім медичних послуг, є реінтеграція людей після травм чи захворювань до активного суспільного життя.

Оксана Жолнович поспілкувалася з військовослужбовцями з України, що відновлюються після травм, отриманих на війні, подякувала за їх службу, жертовність та внесок у перемогу. Міністерка підкреслила, що Україна прагне переймати найкращий досвід реабілітації, адже кожен громадянин є цінністю для держави та важливим учасником післявоєнного відновлення України.

Міністерка ознайомилася з роботою Центру, частина фахівців якого є для пацієнтів рольовими моделями успішної реабілітації, адже мали важкі травми, пройшли свого часу реабілітацію та пересуваються зараз на кріслах колісних. Команда Центру продовжує працювати з пацієнтами навіть після завершення лікування та приділяє окрему увагу навчанню їх сімей щодо належного догляду за рідними, які цього потребують. У центрі діє школа користування кріслом колісним, керівник якої є автором методики та підручника з її застосування. Міністерка обговорила можливість розвитку такого навчання в Україні.

Міністерство соціальної політики України