Стихійні ринки: у чому їх небезпека та які штрафи за торгівлю на вулиці

Стихійні ринки: у чому їх небезпека та які штрафи за торгівлю на вулиці

Вулична торгівля

Чому купувати «з рук» так небезпечно? Приватні особи, які виготовляють та реалізують продукцію, не проходять медичних обстежень, і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія та інші. Окрім цього, за відсутності документів неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання і транспортування продукції, термін її придатності до споживання. У разі отруєння такою продукцією потерпілому навіть не буде на кого пред’явити позов до суду.

Особливо слід бути уважним під час купівлі в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби, м'ясних і грибних консервів. Адже, купуючи цю продукцію на стихійних ринках, можна заодно купити і ботулізм.

Всі мабуть пам’ятають минулорічну інформацію про виявлення на Київщині 4 випадків захворювань на ботулізм. Нашу громаду це лихо обійшло і не в останню чергу завдяки активній роботі відповідних постійно діючих комісій, які моніторили ці питання, запобігали реалізації риби без дотримання температурного режиму та без документів.

Тож звертаюся до всіх ваших читачів не піддавати власне здоров’я небезпеці, пов’язаній із вживанням у їжу продуктів негарантованої якості.

Пам’ятайте: стихійна торгівля існує доти, доки на неї є попит. Тож будьмо свідомими та обираймо безпечне харчування.