Життя без обмежень: протезний завод у Дніпрі допомагає військовим (ВІДЕО)

Свобода руху і життя без обмежень. На початку повномасштабної війни Дмитро, боронячи Україну, втратив ногу. Більше року чоловік щоденно працює над тим, щоб повернутись до звичного життя. Допомагають йому в цьому фахівці з протезування.

Шахтар з Кривого Рогу Дмитро з перших днів повномасштабної війни пішов боронити Батьківщину. У зону бойових дій потрапив в квітні минулого року. Днем, який розділив життя на «до» та «після», стало 7 травня 2022. Дмитро — командир позицій. Він ризикнув життям, щоб допомогти побратимам.

Дмитро, військовослужбовець: «Мені потрібно було подивитись танки. Я виліз із окопа подивитися, звідки вони ведуть вогневий залп. І коли танк став ближче і ближче брати в мій бік, я вирішив сховатися в окопі. Як тільки я пірнув у цей окоп, прилетів танковий снаряд. Його розірвало і відірвало мені ногу і палець».

Боєць зізнається, перші місяці після особистої трагедії далися важко. Чоловік не знав, чи зможе він ходити. Лікарі при протезному підприємстві Дніпра дали йому надію.

Дмитро, військовослужбовець: «Мене возили після поранення до різних структур, різних міст. Я звернувся сюди, мене з радістю прийняли, і буквально на третій день уже зробили перший протез. Хоча мені раніше ніхто навіть не пояснював, як тренуватись, як ходити. І потім уже поступово я почав ходити, бігати, стрибати».

Регулярний відпочинок, увага персоналу та найголовніше — процес реабілітації. Складний та ефективний. Тамтешні фахівці запевняють: з бажанням і цілеспрямованістю будь-хто стане на ноги.

Сергій Литвиненко, фахівець з фізичної реабілітації: «Навчаємо пацієнта користуватися протезом — ходити на ньому, долати різні перешкоди, ходити сходами, похилою площиною, вгору-вниз. Різні ґрунти пробуємо, виїжджаємо на природу з пацієнтами, вони намагаються ходити по землі, піску, асфальту. Включаємо адаптивні здібності людини додаткові для того, щоб вона пристосовувалася до життя, щоб її життя нічим не відрізнялося, як до травми».

Заклад безупинно розвиває сферу. Процес протезування — комплексний. Нерідко проблемою стає зафіксувати виріб на кінцівці. Для цього тут застосовують нову приймальну гільзу.

Ірина Ткач, інженер-протезист Дніпропетровського протезного підприємства: «Це нереально легка приймальна гільза, порівняно з класичною. Це терміни її виготовлення в рази скорочуються і якість матеріалів преміум. Класичним методом із використанням гіпсового негативу позитиву – це три п’ять днів, а так десь півтори години. Прийомні гільзи робляться на пацієнті, робляться за десять хвилин, і того ж дня пацієнт на протезі йде від вас».

Багато українських бійців після вдалого протезування повертаються до лав ЗСУ в якості інструкторів, завдячуючи сучасним технологіям і незламному українському духу.

Дмитро, військовослужбовець: «Борітеся — поборете. Не треба зневірятися, панікувати. Життя на цьому не закінчується. Воно лише починається».

Телеканал «ДніпроTV»