Втратив ногу та повернувся на фронт: як боєць з Ізюма готується до “Ігор нескорених” (ФОТО, ВІДЕО)

Боєць Ізюмського батальйону тероборони “Сільвер”. Травень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Богдан у перші дні повномасштабної війни пішов добровольцем до Ізюмського батальйону тероборони. Під час російського обстрілу чоловік отримав поранення та втратив ногу. Після протезування повернувся до побратимів та взяв участь в “Іграх нескорених” в Україні та готується виступати восени в Німеччині, повідомляє Суспільне.

“У мирному житті я був майстром лісового господарства. Працював у лісгоспі. А потім довелось взяти у руки зброю”, — каже “Сільвер”. Читайте історію Богдана.

Поранення

У березні 2022 року біля гори Крем’янець його підрозділ потрапив під авіаобстріл. Уламок влучив Богданові в ногу.

“На початку березня взагалі були інтенсивні бої, багато влучань було по Ізюму. І авіація працювала, і артилерія, і міномети. Ми міняли позиції й ввечері 9 березня нас розбили. Були сильні вибухи, вони довго тривали, протягом всього дня. Тоді був авіаудар по наших позиціях. Пам’ятаю, що летів спиною вниз, головою вперед, а нога як пропелер бовталася. Намагався повзти, але не виходило, бо чіплялася відірвана нога, шкіра натягувалася і від болю відмовляли руки”, — згадав військовий.

Богдана витягли побратими, спочатку його відправили у Краматорськ, потім — у Дніпро, де й провели ампутацію.

“Я будь-які гроші заплачу, тільки врятуйте мені ногу”

Боєць Ізюмського батальйону тероборони “Сільвер” втратив ногу під час боїв у березні 2022 року. Травень 2023 року. Фото: “Сільвер”

“Пам’ятаю, що мене привезли у госпіталь. Кричав лікарям: “Я будь-які гроші заплачу, тільки врятуйте мені ногу”. А потім хірург взяв, ножем відрізав її та відклав. А я такий: “Ну добре”, — говорить Богдан.

Реабілітація

Лікування та реабілітацію боєць проходив у Вінниці: спочатку пересувався на милицях, потім встановив протез та повернувся до своїх побратимів.

“Протезували за якусь державну програму. Все безплатно, у мене навіть жодного документа не було з собою. Люди увійшли у моє положення. Запротезували та відпустили далі служити”, — говорить Богдан.

Військовому “Сільверу” після ампутації ноги встановили протез. Травень 2023 року. Фото: “Сільвер”

“Хотів повернутися та вносити свій внесок у Перемогу. Як потрапив до свого батальйону, мені сказали, що я буду корисним та потрібним. Я не вагався та наступного дня вже був у строю, у формі та зі зброєю”, — сказав боєць тероборони.

Військовий “Сільвер” готується до “Ігор Нескорених”. Травень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Ігри нескорених

На початку травня Богдан разом з іншими військовими, які отримали бойові травми взяв участь у Всеукраїнських спортивних змаганнях “Ігор нескорених”. Чоловік грав у баскетбол та волейбол.

Вибрав ці види спорту, бо займається ними вже протягом 10 років, розповів Богдан.

Боєць Ізюмського батальйону тероборони “Сільвер” готується до участі у “Іграх нескорених”. Травень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

“З бригади прийшло розпорядження, що ті, хто отримав травми у бою, мають можливість взяти участь у національному відборі “Ігри Нескорених”. Мене начальник штабу запитав, чи готовий я. Я завжди готовий. Тому мене відправили, і я поїхав. Не думав, що займу якийсь високий п’єдестал, що будуть значні перемоги, але хотів поїхати з побратимами. Навіть своїх знайомих з госпіталю зустрів, з реабілітації”, — розповідає військовий.

Боєць Ізюмського батальйону тероборони “Сільвер” тренується перед змаганнями. Травень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

“Отримав я два дипломи з баскетболу та волейболу. Це командні види спорту — баскетбол на візках і волейбол сидячи. Я вперше брав участь у таких адаптованих змаганнях. За участь мені видали медаль. Сказали, що вона золота, є символом того, що ми вже є переможцями, бо взяли участь у змаганнях”, — розповів “Сільвер”.

Боєць Ізюмського батальйону тероборони “Сільвер”. Фото: “Сільвер”

У вільний час чоловік тренується на спортивному майданчику — грає у баскетбол.

“Спорт — це релаксація, антидепресант. Ти втомлюєшся від метушні, мінливості. Від цих подій, які кожен день непередбачувані, а в спорті ти думками уходиш від всього. І підтримуєш своє тіло також”, — сказав Богдан.

У вересні Богдан планує поїхати на міжнародні “Ігри нескорених” до Німеччини.

Ольга Ульянова, Олена Клименко, Дмитро Гребінник