На Львівщині зловили митника-хабарника

На Львівщині за одержання неправомірної вигоди засудили державного інспектора митниці. 

Суд призначив йому штраф в сумі 17 тисяч гривень та позбавив права обіймати посади інспектора митної справи терміном на один рік.

Працівники Управління захисту економіки у Львівській області спільно зі слідчим управлінням Національної поліції Львівщини за процесуального керівництва військової прокуратури та за сприяння Львівської митниці у серпні минулого року викрили факти незаконного ввезення на територію України транспортних засобів на іноземній реєстрації без належного митного оформлення.

Правоохоронці встановили, що працівник митного посту Львівської митниці ДФС отримував за це неправомірну вигоду. Під час обшуку його автомобіля, проведеного після одержання хабара, було виявлено та вилучено 550 доларів США та 12 000 гривень.

Зловмисника було затримано в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України та повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Суд обрав йому міру запобіжного заходу – тримання під вартою із альтернативою внесення застави у розмірі 50 прожиткових мінімумів громадян, тобто 88 тисяч 100 гривень, яку було сплачено.

Завершивши досудове розслідування, поліцейські скерували обвинувальний акт на судовий розгляд. Згідно із вироком суду зловмиснику призначили покарання у вигляді сплати штрафу в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гривень з позбавленням права обіймати посади інспектора митної справи на строк один рік.