ВМСУ отримають ще кілька американських катерів

Ще кілька американських катерів типу Island (крім двох вже переданих) отримають Військово-морські сили України.

Про це повідомляє «Думська» з посиланням на джерело в штабі ВМСУ.

Зараз ведуться переговори про передачу Україні ще чотирьох одиниць. Як і першу пару «Айленд», кораблі ми отримаємо абсолютно безкоштовно. Потрібно лише визначитися з модернізацією комплексу радіотехнічного озброєння і іншими технічними моментами.

За нашими даними, українські фахівці оглянули кілька колишніх американських катерів берегової охорони і вибрали підходящі.

Джерело видання додає, що в ВМСУ збираються сформувати цілий дивізіон з шести катерів «Айленд», який не тільки зможе контролювати ближню морську зону, але і буде виходити в Середземне море для підтримки кораблів НАТО.

Катери повинні отримати найрізноманітніше озброєння – від мінно-тральних модулів, що зараз критично важливо для України, до американських протикорабельних ракет «Гарпун» (є варіант установки українських ПКР «Нептун»).

Нагадаємо, першим двом американським катерам типу Island вже присвоєні імена – «Старобільськ» та «Слов’янськ». Кораблі прибудуть до Одеси в кінці серпня – початку вересня цього року. Екіпажі вилетять в американський Балтимор, де стоять катери, через кілька днів.