У Всесвітньому клубі одеситів розповіли про витоки Джинестри

Лекція «Біля витоків Джинестри» присвячена історико-культурним обставинам виникнення на місці нинішньої Одеси на початку XIV ст. двох якірних стоянок – Джінестра (дрік) і Флорделіс (лілії) пройшла в приміщенні Всесвітнього клубу одеситів.

Ці квіти були геральдичними емблемами родинних королівських династій Плантагенетів і Капетингів, яких французький король Людовик Святий спробував об’єднати, створивши лицарський Орден Стручков Дрока (1234). Якірні стоянки були засновані кавалером цього ордена, одним з ватажків Каталонській компанії Сходу (1303-1311 рр.) лицарем і кондотьєром Бернаром де Рокафортом як форпости на східних рубежах християнського світу проти Золотої Орди.

Автор лекції професор Добролюбський захоплююче розповідає виключно про Одесу, про її глибоке минуле. Якось один з його учнів, зустрівши вчителя, здивовано запитав:

«Андрій Олегович, ви колись стверджували, що на місці Одеси був Борисфен. А тепер пишете, що Джінестра? »«Так, і Борисфен, і Джінестра, і Хаджибей, це все про неї, про нашу Одесі. Якірну стоянку генуезців на нинішньому одеському узбережжі, позначену на картах 14-го століття як «Zinestra», відкрив автор знаменитого роману «Рукопис, знайдений у Сарагосі» Ян Потоцький, який був не тільки романістом, але і вченим! »- відповів професор.

А корінний одесит, професор Добролюбський, ведучи археологічні пошуки і розкопки, і не без успіху, робить все нові знахідки, розкриває шар за шаром. Влітку 2013 року по дорозі на пляж Ланжерон археолог не міг не піддатися спокусі «згадати молодість». В цей час на прибережному схилі велися будівельні роботи. І в земельному зрізі оголилися, о диво, три очевидних культурні шари: античний, середньовічний і сучасний. Так, в руки професора Добролюбський потрапили множинні осколки черепиці візантійського періоду, датованій 14-м століттям.

Всесвітній клуб одеситів планує провести цілий цикл лекцій професора Добролюбський, присвячених історії нашого міста. Чекайте анонсів!