На Закарпатті судитимуть іноземця, якого затримали з майже 31 кг героїну

 

Закарпатським апеляційним судом задоволено апеляційну скаргу прокуратури Закарпатської області подану на ухвалу слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду, в частині обрання громадянину Туреччини, якого затримали при спробі контрабанди майже 31 кг героїну, альтернативного запобіжного  заходу  у вигляді застави.

Прокурором в суді наголошено на тяжкості інкримінованого злочину,  наявності підозри та об'єктивних ризиків, які вказують на недостатність визначеного розміру застави для виконання покладених на підозрюваного обов'язків.

При цьому, також акцентовано увагу суду на суспільній та морально-етичній стороні скоєного злочину. Мова йде про те, що смертельна доза, в середньому, складає 0,075 грама, тобто, відповідно, підозрюваний перевозив близько 410 тисяч смертельних доз.

Відтак, колегія суддів задовільнила апеляційну скаргу процесуального прокурора та постановила нову ухвалу, згідно якої підозрюваний утримуватиметься під вартою без можливості внесення застави.

Нагадаємо, 9 березня 2019 року, на митному посту “Лужанка”  затримано громадянина Туреччини при спробі незаконного переміщення через митний кордон України 59 брикетів спресованої порошкоподібної речовини світло-коричневого кольору.  Мінімальна вартість вилученого наркотику на “чорному” ринку складає близько 1 млн Євро.

За результатами проведеного експрес-тесту встановлено, що ця речовина містить у своєму складі особливо небезпечний наркотик – героїн. Загальна вага вилучених брикетів з наркотиком складає 30,750 кг.

Дії підозрюваного кваліфіковані за ч. 2 ст.15, ч.2 ст. 305 КК України –  закінчений замах на контрабанду особливо небезпечного наркотичного засобу,  з приховуванням від митного контролю, за попередньою змовою групою осіб.

11 березня 2019  року, слідчим суддею Ужгородського міськрайонного суду задоволено клопотання про взяття підозрюваного під варту строком на 60  діб. При цьому, обрано альтернативну міру запобіжного заходу заставу у розмірі понад 960 тис  грн. 

Триває подальше досудове розслідування, яке здійснюють слідчі СВ УСБУ в Закарпатській області. Прокуратура області забезпечує процесуальний контроль за ходом слідства.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області