Корупціонер Мартинюк Максим Петрович та аферист Олексій Кудрявцев підставили Гройсмана

Згідно з положенням про Держархбудінспекції (ДАБІ), вона виконує цілий ряд дуже важливих функцій. Зокрема, видає дозволи на виконання будівельних робіт та ліцензії на господарську діяльність, пов’язану зі створенням об’єктів архітектури; проводить перевірки в ході будівництва і накладає штрафи за правопорушення у сфері містобудівної діяльності; приймає в експлуатацію побудовані об’єкти і видає відповідні сертифікати

Тобто це величезні суми на відкатах і хабарах за дозвільні документи, боротьбу з «конкурентами» і так далі.

Хто такі Мартинюк і Кудрявцев

Чому Гройсман і як він пов’язаний з Мартинюком? Все просто, з 2011 року Максим Мартинюк працював саме під керівництвом Гройсмана у Вінниці і був директором департаменту архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міськради. І як тільки Гройсман отримав «хлібне місце» в столиці практично моментально і був призначений на посаду Максим Мартинюк – головою ДАБІ.

Максим Мартинюк та Гройсман

А діяльність ДАБІ якраз-таки і «управляється» через віце-прем’єра \ глави Мінрегіону – Гройсмана. І не важко припустити, що кадрові зміни були спрямовані що б на самі «хлібні» місця поставити своїх людей, так там і опинився Максим Мартинюк.

Після цього залишилося розбавити департаменти своїми людьми і на особливо великі регіони поставити також своїх людей.

Так директором департаменту ДАБІ в Київській області став Олексій Кудрявцев який свого часу був помічником-консультантом депутата від Партії Регіонів – Яна Табачника, по всій видимості консультував як побільше поцупити при режимі Януковича. А такі люди Гройсману потрібні, і не важливо до якої партійної ідеології вони раніше належали.

Яке саме «Хлібне» місце з усіх областей

Наводити цифри і порівнювати за обсягом будівельних робіт немає сенсу, відповідь однозначна – звичайно ж це Київська область, обігнавши навіть столичний Київ і Кудрявцев був закріплений саме за нею.

Але, старі схеми заробітків регіоналів змінилися, в серпні 2014 р парламент ввів мораторій до кінця 2014 р на перевірки підприємств будь-якими контролюючими органами, крім УКРІНФОРМ. Потім мораторій був продовжений до липня 2015 г. Крім того, в квітні 2015 був прийнятий закон про децентралізацію повноважень в сфері архітектурно-будівельного контролю, який надав міськрад право створювати власні архітектурно-будівельні інспекції.

Але мораторій виконувався не всіма контролюючими органами і не скрізь. У серпні 2015 р керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський констатував: «Точки зловживань – Київ і Київська область, Одеська, Миколаївська та Кіровоградська області». Він зазначив також, що ДАБІ «примудрялася перевіряти бізнес в обхід мораторію і передавати паралельно свої повноваження місцевим органам влади».

Так що як видно корупційна діяльність ДАБІ не змінилася з приходом ставлеників Гройсмана – Мартинюка і Кудрявцева. А побори їх відомства найвірогідніше зросли. Після «успішної тестової» роботи відомства на свого куратора Гройсмана, Мартинюка перевели в гос.службе України з питань геодезії, картографії та кадастру, яка також вважається досить «прибутковою» для своїх керівників. А в ДАБІ головою став звичайно ж Кудрявцев.

Тим самим повністю замкнувши на себе коло найбільш дохідної сфери в містобудівної мафії Києва.

Що таке позапланові перевірки?

Як правило, в своїй більшості, до позапланові перевірок, відносяться недокументовані перевірки, перевірки за наводкою, або простою мовою, перевірки, які розраховані на отримання неправомірної вигоди від займаної посади. І все це неможливо без прямого «кришування» діяльності від своїх покровителів, в даному випадку такий дах забезпечив ніхто інший як сам Володимир Гройсман.

Після звіту новим главою ДАБІ про роботу свого відомства за минулий рік нескладно порахувати суми, якими оперує ДАБІ, і це дані тільки з відкритих джерел. Але масштаби можна простежити. Так, в 2015 році було проведено 21 тисяча планових перевірок (про позапланові промовчали), але! Цікаві інші цифри, а саме, штрафні санкції. За позаплановим перевіркам штрафних санкцій нараховано 12 млн гривень, а ось до позапланових вже більше 110 млн. І це при діючому мораторії на подібну діяльність аж до липня 2015 року, тобто це даний за півроку роботи ДАБІ. І ще раз хотілося б підкреслити, що це тільки офіційні та відкриті дані. Про неофіційних даних і так званих «позапланових» перевірках які оплачувалися в обхід відкритих даних природно, що ніхто не говорить. Але масштаби можна зрозуміти і так. У нинішніх реаліях ці суми можна сміливо множити на 5 а то і 10, неврахованих зборів по «позаплановим перевіркам» …

І так тільки за півроку роботи відомства Мартинюка-Кудрявцева за прямої підтримки Гройсмана щомісяця ці люди збирали собі в кишеню по від 1 до 10 млн доларів.

Але як виявилося це тільки початок, самим хлібним виявився 2016 рік, саме тоді відомства Мартинюка-Кудрявцева змогли розвернутися в повній мірі.

Далі буде