Не вгодили: жителі Рясного знову скаржаться на транспорт

Про це повідомив депутат ЛМР Ігор Зінкевич.

"Як депутат Львівської міської ради та голова громадської організації «Варта 1» продовжую отримувати скарги від мешканців житлових мікрорайонів «Рясне – 1» та «Рясне – 2» на низьку якість транспортного забезпечення цих мікрорайонів громадським автобусним транспортом. Ці скарги в першу чергу стосуються наступного:
1. Припинення руху міських автобусів на основних маршрутах № 6а, 47а і 49 приблизно о 22-00, хоча мешканцям потрібно, щоб автобусне сполучення як в напрямку центру, так і в напрямку житлових мікрорайонів «Рясне – 1» та «Рясне – 2» тривало принаймні до 23-00, як у свій час було обіцяно владою Львова. Для прикладу, відповідно до інформації, розміщеної на сайті ЛК АТП № 1 (https://atp1.lviv.ua/misto/rozklad-ruhu-avtobusa/) останній рейс автобуса маршруту № 47а Рясне-2 – проспект Червоної Калини із зупинки «Рясне – 2» здійснюється о 22:00. Аналогічно, відповідно до наявних у мене даних, останній рейс із зупинки «Рясне – 2» автобус маршруту №6а здійснює о 21:00 у будні та о 19:25 у вихідні.
Перший же рейс «нічного» маршруту № 6Н здійснюється від площі Різні лише о 23:00, а зворотній (із Рясне – 2) – о 00:18.
2. Недостатня для комфортного проїзду кількість автобусів на маршрутах № 6а, 47а і 49, а також недостатня пасажиромісткість автобусів в години «пік».
3. Недотримання водіями графіків руху.
4. Відсутність на зупинках громадського транспорту в житлових масивах «Рясне – 1» та «Рясне – 2» інформації про рух автобусного транспорту, в тому числі – розкладів руху.
5. Відсутність вирішення проблеми із припиненням курсування автобусів за маршрутами № 12 і 30, які мають кінцеву зупинку в житловому масиві «Рясне – 2».
Вирішення питань із якісним транспортним забезпеченням сполучення із житловими масивами «Рясне – 1» та «Рясне – 2» є надзвичайно актуальним, адже у промисловій зоні поряд із цими житловими масивами розташовані промислові підприємства Львова, такі як «Концерн «Електрон», завод «Фуджікура», видавничо-поліграфічний комплекс «Експрес»".

У зв'язку з цим, депутат звернувся до заступника міського голови Сергія Бабака.

"З огляду на це прошу Вас про наступні заходи із покращення транспортного сполучення із житловими масивами «Рясне – 1» та «Рясне – 2»:
1. Забезпечити курсування автобусів на маршрутах № 6а, 47а та 49 принаймні до 23:00 – останній рейс із кінцевої «Рясне – 2» в напрямку центру міста має відбуватися не раніше, а ніж о 23:00;
2. Організувати курсування на автобусному маршруті № 47а в години «пік» (із 06:00 до 10:00 і з 16:00 до 20:00) кількох зічленованих автобусів ЛАЗ А292, які є на балансі ЛК АТП № 1 і працювали на маршруті № 4а до листопада 2016 року, а нині простоюють на території підприємства. В плані цього зобов’язати директора ЛК АТП № 1 організувати необхідний ремонт всіх наявних автобусів ЛАЗ А292 і відновлення їх експлуатації на маршруті № 47а до початку осені 2019 року. (З огляду на критичний стан дорожнього покриття на вулиці Шевченка від Городоцької до Татарбунарської вважаю експлуатацію зічленованих автобусів на маршрутах № 6а і 49 недоцільною).
3. Пришвидшити проведення конкурсу, щодо визначення перевізників на автобусних маршрутах № 12 і 30. Як тимчасовий захід пропоную видати тимчасовий дозвіл на експлуатацію автобусного маршруту № 30 Львівському комунальному автотранспортному підприємству № 1 і випустити на цей маршрут наявні автобуси середнього класу «Еталон» А081 чи «Атаман» А092Н6.
4. На зупинках в межах житлового масиву «Рясне – 1» та «Рясне – 2» розмістити інформацію про рух автобусних маршрутів (схеми маршрутів, розклади руху та ін.)".