Львівські митники виявили махінації з ввезенням секонд-хенда

 

Для митного оформлення товару "Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані…" в режимі "Імпорт" у відділ митного оформлення митного поста "Західний" Львівської митниці ДФС було подано електронну митну декларацію. Згідно з нею вага товару – 16 136,6 кг, фактурна вартість – 19 200 дол. США, або 520 781,24 грн за курсом Нацбанку. Продавцем товару зазначено компанію з Шотландії, отримувачем та покупцем – ТОВ з м. Дніпра, а загальна сума сплачених митних платежів за вказаною митною декларацією становить понад 137 тис. грн, інформує ГУ ДФС у Львівській області.
На запит ДФС стосовно перевірки автентичності документів надійшла відповідь митної адміністрації Республіки Польщі. Дані щодо відправника та отримувача, умов поставки, вартості товару в експортній декларації є відмінними від тих документів, які подавалися до митного оформлення митним органам України. Вартість товару "одяг вживаний" понад 85 тис. Євро, відправником товару є фірма з Польщі.
Так, з отриманих документів випливає, що у митні декларації заявлено неправдиві відомості щодо договірних відносин між сторонами, митної вартості та умов поставки товару, що могло призвести до несплати належних митних платежів у розмірі понад 607 тис. грн. Пояснень з цього приводу директор фірми – отримувача не надав. Отже, він подав органу доходів і зборів документи, що містять неправдиві відомості. Такі дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України. Рішення про відповідальність буде  прийнято в установленому порядку.