На Закарпатті складено 200 адмінпротоколів за вчинення корупційних правопорушень

Оперативники Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України на постійній основі здійснюють моніторинг щодо дотримання уповноваженими суб'єктами законодавства у сфері запобігання корупції.

Упродовж січня – травня було складено адміністративні протоколи про вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією:

• обласна та районні державні адміністрації – 23 протоколи,
• обласна, міські та районні ради –30,
• правоохоронні органи – 50, 
• центральні органи влади – 22, 
• судова гілка влади – 3, 
• сільське самоврядування – 54,
• юридичні особи публічного права – 10, 
• та інші.

За рішеннями судів по 50 протоколам на правопорушників накладено штрафи на загальну суму 61 тисяча 200 гривень.

Як свідчить аналіз зібраних матеріалів, основними порушеннями корупційного законодавства є несвоєчасно подані декларації про майно та доходи, не внесення змін у майновий стан. Тобто, найчастіше посадовці порушували вимоги статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення вимог фінансового контролю".

Саме за порушення цієї норми за вказаний період було складено 182 адміністративні протоколи. Відповідальність за дане правопорушення передбачена ч.ч. 1, 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На другому місці серед порушених норм – запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП). 14 протоколів складено за порушення цієї норми.

Окрім того, деякі посадові особи знехтували нормами Закону стосовно обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (ч.1 ст. 172-4 КУпАП). 2 протоколи складено за порушення цієї норми. Також, окремі посадовці не зазначали в деклараціях отримання ними подарунків, зокрема будинку та земельної ділянки (ч.1 ст. 172-5 КУпАП) 2 протоколи складено за порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків.

Наразі чекаємо справедливого рішення судів по всіх інших адміністративних правопорушеннях.

МВС України Національна поліція України Департамент захисту економіки Національної поліції України