СБУ затримала колишнього чиновника Львівської ОДА часів Синютки

Львівські ЗМІ учора повідомили про затримання СБУ Романа Матиса, який очолював управління інвестиційної політики Львівської ОДА та головного редактора сайту Mind.ua Євгена Шпитка, яких звинувачують в розкраданні гуманітарки та благодійних пожертв для військових

Учора, 5 травня 2022 року, працівники СБУ затримали впливового екс-чиновника Львівської ОДА часів Олега Синютки Романа Матиса, який очолював управління інвестиційної політики ЛОДА у 2016 – 2020 рр. Разом із колишнім чиновником було затримано і головного редактора сайту Mind.ua Євгена Шпитка. Про це повідомляє ZAXID.NET із посиланням на Lviv.Media та на власні джерела у правоохоронних органах.

Романа Матиса та Євгена Шпитка звинувачують у розкраданні гуманітарної допомоги та благодійних пожертв для військових ЗСУ.

На оприлюднених фото можна розпізнати Романа Матиса, також видно коробки із допомогою для військових.

ZAXID.NET спробував зв'язатися з Романом Матисом, але його телефон вимкнено.

Громадська організація «Юридична сотня, згадана у повідомленні Lviv.Media, уже заявила, що не мала жодних не маємо жодних фінансових стосунків з Матисом чи Шпитком.

«Євген [Шпитко] запропонував організації допомогу із залучення благодійних внесків та попросив надати реквізити рахунків. Проте з часу надання реквізитів Євгену фінансової допомоги на ці рахунки ГО не надходило, – йдеться у заяві «Юридичної сотні», опублікованій ввечері 5 травня. – Ми перші, хто зацікавлений у проведенні всебічного та відкритого розслідування і готові до співпраці із правоохоронними органами».

Роман Матис є власником і директором консалтингового агентства "Міжнародний інвестиційний офіс", йому 43 роки. У 2016 – 2022 роках він очолював управління інвестиційної політики Львівської ОДА. У ЛОДА він прийшов за часів Олега Синютки. У 2019 році одне із ЗМІ включило Матиса в рейтинг 30 найвпливовіших львів'ян. У кінці 2020 року в Матиса виникли непорозуміння із новим очільником Львівської ОДА Максимом Козицьким, отож чиновника із скандалом звільнили. У 2020 році Роман Матис балотувався на посаду мера Львова, але його підтримали менше 1% виборців. Роман Матис відомий своїми дописами в соціальній мережі "Facebook".