Система оповіщення на Львівщині знаходиться у повній бойовій готовності

Із 24 лютого, коли росія здійснила повномасштабний напад на Україну, територіальна підсистема державної системи цивільного захисту Львівщини переведена в бойову готовність «ПОВНА».

На Львівщині від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року і до 1 травня 2022 року сигнали оповіщення 113 разів повідомляли про повітряну тривогу – сирени в нашому регіоні лунали практично щоденно, сповіщаючи по повітряну тривогу, загрозу ракетного удару зі сторони російських окупантів. 

З 24 лютого територіальна підсистема єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області переведена на режим функціонування особливого періоду у бойову готовність «ПОВНА».

Сама система працює за таким принципом. Радіолокаційні підрозділи Повітряних Сил ЗСУ виявляють потенційну повітряну загрозу. Між фіксацією літака або ракети та запуском сирени – лічені хвилини або й менш як хвилину.

Звук сирени говорить про те, що на регіон ймовірно летить ворожа авіація. Однак виявити усі повітряні загрози неможливо. Сигнал «Повітряна тривога» транслюється на всю Львівську область та має виконуватися усіма.

«Звісно, буває, що люди нехтують сигналами оповіщення і не йдуть в укриття. Однак після останнього трагічного випадку влучання ракети у Львів, поранення та смерть людей, населення стало більш адекватно реагувати на ці загрози. Наша робота полягає в тому, щоб подбати про безпеку людей, а їхнє завдання дослухатись до наших рекомендацій та виконувати усі настанови. Адже тут йдеться про збереження життя», – розповів в інтерв’ю для ВВС начальник відділу зв'язку, оповіщення та інформаційного забезпечення департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОВА Олег Хомич..

Подекуди сигнали оповіщення вмикаються не одночасно. Тобто, сирени на вулиці вже чутно, тоді як повідомлення на телефон ще не прийшло. Це відбувається, бо вся система оповіщення на Львівщині складається з 8 підсистем. З питань безпеки їх вмикають почергово, адже коли одна підсистема вийде з ладу, інші далі працюватимуть та сповіщатимуть про будь-яку загрозу. 

Пам’ятайте, що залишати укриття до сигналу «Відбій повітряної тривоги» небезпечно.